Wszystko wskazuje na to, że już niebawem STI, zamiast z charakterystycznym dźwiękiem silnika typu bokser może kojarzyć się z bezszelestnością "elektryka". Przez zbliżającym się Tokio Auto Salon, Subaru zaprezentowało pojazdy koncepcyjne, które zamierza właśnie tam zaprezentować.

Obok koncepcyjnych WRX STI, Levorga STI, znacznie bliższemu produkji niż one, Subaru BRZ STI oraz Subaru BRZ GT300 STI, pokazano także koncept nazwany STI E-RA. Ma być to, jak określa go firma "studyjna koncepcja motorsportu przyszłości, który będzie neutralny w zakresie emisji dwutlenku węgla". Nie zdradzono, czy zwiastuje on nadchodzącą, elektryczną wersję jednego z modeli sygnowanych znaczkiem STI, ale biorąc pod uwagę elektryfikację gamy marki, która pokazała niedawno elektrycznego SUV-a Solterra, wszystko jest możliwe.

Auto pokazuje za to, niektóre elementy stylistyczne nowych Subaru STI - przednie reflektory przypominające literę "C" oraz podświetlany znaczek. O napędzie konceptu wiadomo zaś jedynie tyle, że jest on elektryczny. Możliwe, że zapożyczono go właśnie z Subaru Solterra.

Ładowanie formularza...