Obecna generacja Fiata Punto produkowana jest od 2005 roku. Najnowsza, zmodyfikowana wersja, wchodzi ponownie na rynek z przydomkiem Evo.

Najnowszy Fiat Punto Evo ma wiele elementów, które znamy już z konceptu o nazwie Adventura. Całkowicie zmodyfikowana została przednia część pojazdu. Większe są przednie reflektory, nowa jest maska chłodnicy oraz zderzak z chromowanymi listwami. Niestety, wnętrze prawie w całości zachowano, chociaż zmieniły się kombinacje barw.

Najnowszy Fiat Punto Evo trafił do sprzedaży w Indiach i w tym momencie producent nie potwierdził wprowadzenia tego modelu na rynki europejskie. Jak wiemy, jeszcze niedawno mówiono o całkowitym wycofaniu Fiata Punto z oferty producenta i zastąpienia go kolejnym modelem z rodziny 500. Następca Punto ma otrzymać nazwę 500 Plus i trafi do sprzedaży najwcześniej w 2016 roku.

W Indiach Fiat Punto Evo oferowany jest z czterema jednostkami napędowymi i pięciostopniową przekładnią manualną. Benzynowe to: 1.2 l o mocy 68 KM i maksymalnym momencie obrotowym 96 Nm, 1.4 l o mocy 90 KM i momencie 115 KM. Turbodiesle, to dwa warianty czterocylindrowego silniki 1.3 MultiJet o mocy 76 KM i 197 Nm oraz 92 KM i 209 Nm. W przypadku sprzedaży tego modelu w Europie można spodziewać się także dwucylindrowego silnika 0.9 TwinAir.

Nowy Fiat Punto Evo jest już czwartą wersją aktualnej generacji tego hatchbacka. W 2005 roku model debiutował jako Grande Punto, modernizacja w 2009 roku przyniosła zmianę nazwy na Punto Evo, a pod koniec 2011 roku producent powrócił do nazwy Punto.