Obecnie w celu umocnienia swojej pozycji na rynku, spółka realizuje program inwestycyjny. Łączne nakłady inwestycyjne w 2004 r. wyniosły ponad 7,7 mln Euro natomiast w bieżącym roku nakłady inwestycyjne zaplanowane są na poziomie 5,3 mln Euro. W ramach inwestycji w ubiegłym roku zmodernizowano halę produkcyjną przeznaczona do obróbki szlifierskiej i montażu łożysk zestawiając urządzenia w zautomatyzowane linie szlifiersko-montażowe. Ponadto zakupiono m.in. 4 automatyczne maszyny do obróbki tokarskiej.

W odpowiedzi na potrzeby rynku oraz celem zwiększenia swojej konkurencyjności Dział Badawczo Rozwojowy FŁT opracowuje nowe konstrukcje łożysk według wymagań klientów oraz modernizuje dotychczasowe. Fabryka z Kraśnika dysponuje również nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi, posiada własne zaplecze badawcze w którym prowadzi badania nad parametrami łożysk oraz testuje nowe konstrukcje.

Zgodnie z wymaganiami systemu jakości ISO/TS16949 prowadzona jest nie tylko kontrola "punktu wyjścia" ale również materiały stosowane do produkcji łożysk pochodzą od renomowanych producentów takich jak: Huta LW Luccini, Ascometal, Fundi Nedstall, ISPAT Polska (Huta Cedler). Dodatkowo są one statystycznie sprawdzane w laboratorium fabryki.

Podobnie jak w latach ubiegłych niezwykle istotny dla firmy jest rozwój sprzedaży eksportowej dlatego też strategia sprzedaży spółki z Kraśnika w coraz większym stopniu opiera się na eksporcie i odbywa się przez sieć dystrybucyjną zlokalizowaną na terenie Niemiec (33,6% sprzedaży eksportowej wg podziału na kraje) , Francji (21,2%), Włoch (18,2%), Anglii (5,5%), USA (6,3%), Hiszpanii (2,8%) a także Turcji i Pakistanu. Prognozy zakładają dalsze zwiększanie eksportu w strukturze sprzedaży ogółem z ponad 34,9 mln euro osiągniętych w 2004 r. do 38,7 mln euro w 2005 r.

Głównym odbiorcą łożysk produkowanych przez zakład w Kraśniku jest branża motoryzacyjna (58% sprzedanych łożysk z podziałem na branże przemysłu). Produkt trafia do pokrewnych sektorów tj. branży rolniczej (12%), producentów: silników elektrycznych (6%), wózków widłowych (4%), reduktorów i motoreduktorów (2%).

Doświadczenia ostatnich kilkunastu lat wskazują, że firma chcąc być konkurencyjna na rynku musi poddać się procesowi pełnej restrukturyzacji, inwestować w nowoczesne technologie, w nowe rozwiązania logistyczne, struktury obsługi. Rozwój firmy wymaga intensywnego finansowania dlatego "...w ramach restrukturyzacji zaakceptowanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa, fabryka wydziela część działalności w "spółki córki" i w drodze publicznego zaproszenia do rokowań poszukuje dla nich strategicznych partnerów kapitałowych. Pozyskiwane w ten sposób środki przeznaczane są na modernizację i rozwój spółki "matki", czyli FŁT-Kraśnik S.A. W ten sposób w 2003 roku dokonano sprzedaży wydzielonej spółki Zakład Elementów Tocznych japońsko - amerykańskiemu konsorcjum Tsubaki Hoover. W 2002 roku sprzedano 37% udziałów w spółce Zakłady Metalowe Sp. z o.o., której pozostałe udziały mają być nabyte przez grupę kapitałową "BUMAR". Aktualnie prowadzimy przygotowania do zbycia udziałów Elektrociepłowni FŁT Sp. z o.o. FŁT-Kraśnik S.A. przygotowywana jest do prywatyzacji poprzez pozyskanie strategicznego inwestora kapitałowego z branży łożyskowej" - informują przedstawiciele firmy.

Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. uzyskane z początkiem 2005 roku tytuły: "Lider Eksportu Ziemi Lubelskiej" (III miejsce w kategorii Dynamika Eksportu 2002/2003) i "Wojewódzki Lider Biznesu". Dodatkowo firma może poszczycić się certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play". Zdobyte nagrody są świadectwem przynależności FŁT-Kraśnik S.A. do grona dynamicznie rozwijających się firm w warunkach ostrej konkurencji. Wysoki poziom eksportu stawia firmę wśród liczących się, rzetelnych partnerów handlowych na światowym rynku. Natomiast przynależność do grona przedsiębiorstw Fair Play umacniania wizerunek firmy, podnosi jej prestiż, buduje większe zaufanie ze strony kontrahentów i przez to daje możliwość uzyskania lepszych warunków współpracy.

Ostatnio za osiągnięcia w zakresie zarządzania, prezes spółki Roman Wereszczyński został uhonorowany tytułem "Lidera Przedsiębiorczości". "Ciężko pracujemy, mamy jakiś wyznaczony cel, do którego dążymy konsekwentnie. Tak to już jest, że dopiero po ciężkiej pracy można zbierać jej owoce. Sukcesy, jakie odnosimy, są efektem zaangażowania i profesjonalizmu wszystkich zatrudnionych w FŁT. Sam nic bym nie osiągnął. To sukces całej załogi" - dodaje prezes Wereszczyński.