Citroen SM jest jedną z francuskich gwiazd lat 70. Oto jeden z 2619 egzemplarzy, jakie wyprodukowano w 1973 roku. Pod maską słynne włoskie trzylitrowe V6 (stworzył je Giulio Alfieri z Maserati) oraz ręczna pięciostopniowa skrzynia biegów. Pod niezwykłą karoserią zaś słynne zawieszenie hydropneumatyczne, dzięki któremu auto cieszyło się opinią jednego z najbardziej komfortowych luksusowych coupe. Do tego jeszcze charakterystyczne podwójne reflektory z układem automatycznego poziomowania i funkcją doświetlania zakrętów.

Egzemplarz wystawiony na sprzedaż reklamowany jest jako dobrze wyposażony pojazd w doskonałym oryginalnym stanie. Zachowała się nawet oryginalna skórzana tapicerka. W kabinie znajdziemy: klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby oraz charakterystyczne firmowe radio umieszczone w tunelu pomiędzy fotelami.

Niestety w opisie aukcji nie wspomniano o historii auta. Niemniej na zdjęciach można dostrzec takie detale jak nieco skorodowane fabryczne zegary Jaeger z licznikiem wskazującym przebieg 2765 mil. Zapewne przebieg jest o 100 tys. mil większy….