• Auto trafi do sprzedaży na aukcji w Arizonie w połowie stycznia
  • Przewidywana cena: 1-1,5 mln dolarów

Mercedes Benz 540 K został pierwotnie zamówiony w niemieckim Duisburgu przez istniejącą do dziś firmę Brabender GmbH. Auto opuściło fabrykę jako kabriolet A, ale później zostało przebudowane na coupe przez znaną niemiecką firmę karosującą Hebmüller. Specjaliści z RM Sotheby’s twierdzą, że jest to jedyne tego typu auto na świecie, co czyni je jeszcze bardziej interesującym.

Przez kilkadziesiąt lat samochód pozostawał w Europie. W 1969 roku pojawił się na aukcji w Denver, na której został kupiony przez ojca obecnego właściciela. W ten sposób auto znalazło się w Nebrasce, gdzie pozostało do dziś.

Mercedes Benz 540 K Coupe - przegrał z traktorem

Przez lata samochód służył jako towarzysz letnich przejażdżek nad jezioro. Na początku lat 70. XX wieku auto wzięło udział w lokalnym pokazie klasycznych pojazdów. Niestety, nagrodę Best of Show dostał wówczas świeżo odrestaurowany ciągnik rolniczy John Deere. To rozgniewało właściciela do tego stopnia, że przyrzekł on nie pokazywać więcej samochodu i słowa dotrzymał. Zaparkował Mercedesa w garażu, którego auto nie opuszczało przez następne 40 lat.

W styczniu 2020 roku samochód trafi na aukcję. RM Auto Restoration przygotowało Mercedesa na tyle, by był on jeżdżący, a przyszły właściciel zdecyduje, czy pozostawi go w obecnym stanie czy podda renowacji. W każdym razie podwozie i układ napędowy są sprawne, a nadwozie i wnętrze są kompletne. Dom aukcyjny przewiduje, że cena Mercedesa 540 K Coupe z 1937 roku może osiągnąć od 1 do 1,5 mln dolarów.