Jest długoletnią tradycją, że Klub Zabytkowych Mercedesów organizuje swoje doroczne zloty w wydłużony weekend od czwartkowego Bożego Ciała do niedzieli.

Do Gdańska na Star Drive Poland 2016 przyjechali kolekcjonerzy aut z gwiazdą na masce z całej Polski. Najstarsze auta mają po kilkadziesiąt lat, pochodzą sprzed II wojny światowej, są jednak w doskonałej formie. Co ważne – klubowe Mercedesy mają wysoki stopień oryginalności. To zasługa ich właścicieli i warsztatów, które odbudowując je dały im drugie życie.

W piątek 27 maja 2016 zabytkowe Mercedesy uczestniczyły w rajdzie w okolicach Gdańska, auta przejechały ok. 100 km. W sobotę odbyła się najbardziej spektakularna część zlotu – konkurs elegancji.

W konkursie elegancji załogi występują w strojach z epoki, z jakiej pochodzi zabytkowy samochód. Jury ocenia i załogę i samochód – najwyżej oceniane są dobrze dobrane stroje z epoki, a także dodatki gadżety oraz… maniery: otwarcie drzwi pilotce, podanie ręki, ukłon itp.

Konkurs elegancji zawsze wzbudza ogromne zainteresowane publiczności, tak było i tym razem w Gdańsku.

Szczególnie gorąco oklaskiwane były auta najstarsze – przedwojenne. Zainteresowanie wzbudzały również auta z lat 50. i 60. XX wieku – szczególnie kabriolety.

Tradycją każdego zlotu jest bal komandorski, podczas którego wręczane są puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

A oto galeria zdjęć najpiękniejszych zabytkowych Mercedesów, jakie pojawiły się w Gdańsku w towarzystwie ich załóg.