Jeszcze dekadę temu samochody z lat 80. uchodziły w Japonii po prostu za niezbyt cenione auta używane. Po zdrenowaniu rynku przez Europejczyków sytuacja zaczęła się nieco zmieniać i luksusowe pojazdy z tego okresu stają się coraz popularniejsze i droższe. Japońska placówka All Time Stars, czyli oddział Mercedesa zajmujący się obrotem old- i youngtimerami, trafiła ostatnio na łakomy kąsek w Tokio. Pewien przedsiębiorca budowlany postanowił rozstać się ze swoimi trzema klasami S. Wszystkie auta to wersje 560 SEL w kolorach białym, czerwonym i granatowym. Pojazdy są w doskonałym stanie i mają minimalne przebiegi, ale jeden z nich wyróżnia się nie tylko za sprawą niecodziennego jak na klasę S koloru – na liczniku czerwonej limuzyny jest zaledwie 478 km!

Mercedes 560 SEL - nowe auto z 1991 roku

Oczywiście, japoński zespół All Time Stars odkupił auta, które wkrótce czekać będą na nowych właścicieli. Czerwone W126 wzbudziło duże zainteresowanie nawet wśród znawców modelu. Samochód wyprodukowano w 1991 roku. Do Japonii trafiło zaledwie 17 egzemplarzy „esek” w tym kolorze. Samochód przez blisko 30 lat stał w garażu przedsiębiorcy. Specjaliści z All Time Stars dokonali już przeglądu auta i oprócz wymiany opon, płynów i przewodów gumowych wykonano również kilka innych prac przywracających Mercedesowi pełną sprawność. Nie wiemy dlaczego na jednym ze zdjęć w samochodzie wyjęte są zegary, ale nie podejrzewamy niczego poważnego.

Mercedes 560 SEL - bez telewizora i firanek

W wyposażeniu czerwonego 560 SEL znalazła się m.in. skórzana tapicerka (która wygląda oczywiście jak nowa), elektryczny szyberdach, podgrzewane siedzenia z tyłu i z przodu, alufelgi Lorinsera, przesuwana tylna kanapa i profesjonalny system nagłośnieniowy. NIe ma natomiast… telewizora, który był częstym dodatkiem w samochodach Mercedesa wysyłanych do Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni nie zdecydowano się również na montaż zwyczajowych haftowanych firanek. Tokijska klasa S ma kierownicę z lewej strony, jest więc ciekawą propozycją także dla kolekcjonerów z Europy i USA. Szef japońskiej placówki All Time Stars zapowiedział, że cena czerwonego Mercedesa 560 SEL powinna wynieść ok. 100 tys. euro.