Wybierz samochód

Lexus CT

Ikona samochodu

Lexus CT to hybrydowy kompakt klasy premium produkowany przez koncern Toyoty. Jednocześnie jest to najmniejszy model w ofercie Lexusa, a także pierwszy samochód hybrydowy w tej klasie (jego pełna nazwa to CT 200h).

Auto pojawiło się na rynku w 2011 roku. Stylistycznie 5-drzwiowe nadwozie CT wypada bardzo korzystnie – jest zarówno elegancki jak i dynamicznie wygląda, a całokształt dopełniają dobre proporcje nadwozia. Wnętrze, mimo iż jest wygodne i przestronne, to do jakości materiałów czy ich spasowania można mieć pewne zastrzeżenia. Jednak jeśli chodzi o wygodę, to doznają jej raczej tylko osoby z przodu – pasażerowie na tylnej kanapie mogą narzekać na brak miejsca na nogi.

Układ napędowy, to dobrze znany system z Toyoty Prius. Silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra generujący 99 KM jest wspomagany przez silnik elektryczny, który rozwija 82 KM. Producent deklaruje łączną moc całego układu na poziomie 136 KM. Mając na uwadze niemała masę auta (1,5 tony) może się to wydawać nieco za mało. Wrażenie kiepskiej dynamiki dodaje bezstopniowa skrzynia E-CTV w która jest wyposażony CT 200h. Moment obrotowy jest przekazywany na przednie koła.

W 2013 roku przeprowadzono facelifting, który przyniósł m.in. przemodelowany zderzak, grill, a także zawieszenie.

Lexus CT - generacje

Lexus CT - powiązane artykuły