Szukacie czegoś praktycznego i ekonomicznego a do tego wystarczająco przestronnego do przewożenia Waszych pociech? Jeśli tak to rozglądacie się po rynku nowych samochodów rodzinnych, a kluczową rzeczą na liście waszych wymagań będzie coś, co być może jest trudne do ustalenia, ale z pewnością bardzo istotne dla każdego posiadacza auta – niezawodność.

W końcu ostatnią rzeczą, jakiej pragnie kierowca są awarie, a nie daj Boże, gdy zdarzają się one np. w czasie urlopowych wyjazdów. Dlatego w przypadku aut rodzinnych niezawodność ma decydujące znaczenie. Aby pomóc Wam wybrać najlepsze pod tym względem modele, stworzyliśmy ich listę w oparciu o największe badanie satysfakcji klientów w Wielkiej Brytanii – Driver Power 2020, przeprowadzone wśród czytelników magazynu Auto Express.

Oczywiście nie ma gwarancji, że jakikolwiek samochód będzie bezawaryjny. Jednak informacje o doświadczeniach, jakie inni kierowcy mieli z takimi samochodami, czy znajomość konkretnych usterek lub problemów, są dobrymi wskazówkami, czego można oczekiwać po zakupie.

Poniżej znajdziecie listę dziesięciu najlepszych samochodów rodzinnych pod względem niezawodności według ocen ich właścicieli. Wśród nich uwzględniono również odsetek posiadaczym, którym przytrafiły się jakiekolwiek usterki, nawet jeśli były drobne. Co ważne, dane powstały na bazie opinii po pierwszych 12 miesiącach użytkowania aut, a więc pokazują, jak niezawodne są to samochody w pierwszym okresie użytkowania. Może to być także dobry prognostyk na kolejne lata...