Poszukujący używanego samochodu premium mają w czym wybierać w salonach Lexusa. Okazuje się, że prócz nowych aut dealerzy japońskiej marki w całym kraju proponują także modele z wcześniejszych roczników. I nie są to jedynie kilkumiesięczne egzemplarze z minimalnym przebiegiem. Bez trudu znajdziemy także nawet kilkunastoletnie samochody.

Lexus - 477 KM i mały przebieg

Jest w czym wybierać. Jedną z najstarszych propozycji, jakie znaleźliśmy podczas przygotowania zestawienia, był rzadko spotykany Lexus IS 200 SC Elegance, czyli niezwykłe kombi z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 155 KM. Egzemplarz z 2004 r. z przebiegiem 192 tys. km wyceniono na 25 900 zł.

Lexus IS z 2004 roku Foto: Lexus / Lexus
Lexus IS z 2004 roku

Za 42 900 zł można upolować Lexusa GS 300 w bogatej wersji Prestige. Na liście wyposażenia znajdziemy m.in. czujniki parkowania, automatycznie przyciemniane lusterko, tempomat, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja czy szyberdach. Mocny sedan z trzylitrowym silnikiem o mocy 249 KM wyceniono na 42 900 zł. Auto z eleganckim dwukolorowym wnętrzem i beżową skórą to egzemplarz z polskiego salonu.

Lexus GS Foto: Lexus / Lexus
Lexus GS

W bieżącej ofercie nie brakuje kilkuletnich sztuk. I nie są to jedynie sedany czy SUV-y. Jedną z najciekawszych ofert jest luksusowe coupe Lexus LC 500 Superturismo ze wspaniałym pięciolitrowym silnikiem benzynowym o mocy 477 KM. Tylnonapędowy samochód z rocznika 2019 z przebiegiem zaledwie 50 tys. km wyceniono na ponad 414 tys. zł. Dla każdego kto chce się szczególnie wyróżniać na ulicy Lexus LC jest w sam raz.

Lexus LC Foto: Lexus / Lexus
Lexus LC

Lexus - hybryd nie brakuje

Naturalnie w gamie nie brak hybryd. Jeden z najstarszych oferowanych modeli to Lexus GS 450H Prestige z 2009 r. Jego właściciel cenił długie podróże, gdyż egzemplarz ma już 298 tys. na liczniku. Oczywiście im starszy rocznik, tym mniejszy wybór. Jest jednak w czym przebierać w przypadku kilkuletnich samochodów. Naliczyliśmy aż kilkadziesiąt sztuk (m.in. NX, CT, GS, RX) z rocznika 2017. To akurat nie powinno dziwić. Wraz z zakończeniem umowy leasingowej kierowcy wybierają bowiem nowy model i zawierają kolejny kilkuletni kontrakt.

Nie sposób zapomnieć o warunkach zakupu u dealerów Lexusa. Auta objęte programem Lexus Select sprzedawane są wraz gwarancją nawet do 500 tys. km (auta przechodzą szczegółową kontrolę techniczną przed sprzedażą), europejską pomocą drogową dostępną przez całą dobę (w razie nagłej usterki przysługuje auto zastępcze, nocleg, przejazd pociągiem w klasie pierwszej czy przelot w klasie biznes). Do tego jeszcze preferencyjny kredyt Smart Plan, czyli niskie miesięczne raty, niewielka wpłata własna (od 10 proc.) i możliwość wymiany samochodu co 3-4 lata. Trudno oczekiwać więcej.