Ogólny zarys stylistyczny karoserii modelu został zachowany. Mimo wszystko modernizacja nowej Toyoty Avensis nie przybrała formy delikatnej metamorfozy, a raczej stanowi - jak nazywają to przedstawiciele producenta - rewolucję szczegółów. Projektanci nie poszli w stronę nudy, a za kierunek prac obrali nowoczesność. Jednocześnie nie zapomnieli o wartościach tak pożądanych w segmencie D, jak elegancja czy styl.

Odświeżony przód kolejnej odsłony Toyoty Avensis wykorzystuje akcenty stylistyczne znane z innych współczesnych pojazdów japońskiego producenta. Dobrze prezentują się chociażby zachodzące na boki reflektory ze skupionymi, soczewkowymi oczami oraz chromowana listwa łącząca je z dużym logo marki na grillu. Uwagę skupia również forma zderzaka. Przetłoczenie rozchodzące się od środka elementu i idące w dół przypomina wąsy oraz nadaje całości nieco sportowego charakteru.

Toyota Avensis
Toyota Avensis

Linia boczna nie zmieniła się w sposób zasadniczy i nadal okazuje się niezbyt skomplikowana. Klasyczne formy, proste zarysy i opływowa sylwetka pasują do nowoczesnej stylizacji przodu nowej Toyoty Avensis.

Aerodynamiczne obłości i sportowa wyrazistość!

Punktem centralnym nowej kreacji tyłu są duże reflektory. Czerwone i masywne klosze przechodzą w delikatną, chromowaną listwę, która identycznie jak w przypadku przodu łączy się z dużym logo marki. Tylny zderzak zmodernizowanej Toyoty Avensis ma opływową formę, która z jednej strony dopełnia stylistyczną całość, a z drugiej została podyktowana wymogami aerodynamiki.

Toyota Avensis
Toyota Avensis

Jednym z najbardziej wyrazistych elementów rewolucji szczegółów w nowej Toyocie Avensis jest modernizacja stylizacji kabiny pasażerskiej. O ile wcześniejsza konsola stawiała przede wszystkim na obłe linie, o tyle w przypadku nowego modelu projektanci skupili się na mocno zarysowanych kształtach i prostszej formie. Skutek? Całość wygląda świeżo, a jednocześnie stała się o wiele bardziej czytelna. Dobre wrażenie robi niebieskie podświetlenie. Dodatkowo zegary zostały umieszczone w rasowych tubach.

Toyota Avensis od premiery pierwszej generacji w roku 1997 jest jednym z gigantów segmentu D. Patrząc na stylistyczną przemianę modelu poliftingowego ciężko zakładać, że to akurat ulegnie zmianie. Sedan i kombi spod znaku japońskiej marki prezentują się nowocześnie i elegancko. Tym samym z podniesioną głową mogą stanąć w szranki z rynkową konkurencją.

Materiał powstał przy współpracy z Toyotą.