Sercem tej wersji francuskiego SUV-a jest silnik wysokoprężny 2.0 BlueHDi, generujący 180 KM. Na pierwszy rzut oka można by zapytać: jak to – diesel w sportowej wersji? Jednak jednostka ta zapewnia bardzo dobre przyspieszenie 0-100 km/h w niespełna 9 sekund, a przy tym odznacza się średnim spalaniem niższym niż 5 l/100 km. Jeśli dodamy, że jest on zestawiony z bardzo dobrze działającą 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów, którą można obsługiwać za pomocą łopatek przy kierownicy, to wyłoni się nam samochód o wielu twarzach – Peugeot 3008 GT oferuje komfortową, ekonomiczną i dynamiczną podróż.

Peugeot 3008 GT
Peugeot 3008 GT

Silnik to w tej wersji najważniejszy element, chociaż otoczenie kierowcy ma równie wiele do zaoferowania. Wnętrze wykończone miedzianymi przeszyciami i elementami z prawdziwego dębowego drewna wprawia kierowcę w dobry nastrój. Standardowym wyposażeniem 3008 GT są m.in., światła technologii Full LED, Pakiety wspomagające bezpieczeństwo i parkowanie (kamera cofania) i nawigację satelitarną Peugeot Connect NAV.

Z elementów stylistycznych wersję tę wyróżniają 19-calowe dwukolorowe felgi aluminiowe oraz seryjny czarny dach. Peugeot 3008 GT może być samochodem rodzinnym i biznesowym – znajdziecie w nim zarówno trzy uchwyty Isofix, jak i system łączności z telefonem komórkowym Mirror Screen czy też opcjonalne bezprzewodowe ładowanie.

Peugeot 3008 GT zapewnia też duże możliwości personalizacji – można wybierać spośród aż 11 kolorów lakieru. Oprócz standardowych w wersji GT foteli wykończonych połączeniem skóry i alcantary klient może zamówić także w pełni skórzaną tapicerkę z funkcjami podgrzewania i wielopunktowego masażu. Dostępny jest też dodatkowy wzór 19-calowych felg. Peugeot 3008 GT to w pełni wyposażony, komfortowy i dynamiczny pojazd o szerokim zastosowaniu, a przy tym sprzedawany w bardzo rozsądnej cenie.