Kolizja za miastem, stłuczka w korku, a może uszkodzenie samochodu na parkingu? Niektórych zdarzeń, po prostu nie da się przewidzieć. Jednak, jeśli już do nich dojdzie, często musimy wystawiać naszą cierpliwość na próbę. Samo uczestnictwo w zdarzeniu jest stresujące, a przecież musimy zadbać jeszcze o wszystkie formalności – złożenie oświadczeń i najważniejsze, czyli naprawę samochodu. Zazwyczaj, zanim rozpocznie się proces naprawy musimy poczekać na rzeczoznawcę a następnie na wycenę. Teraz, dzięki aplikacji mobilnej Allianz Asystent Szkody można sprawę załatwić szybciej i wygodniej.

Szybka ścieżka likwidacji szkody

Bezpłatna aplikacja mobilna pozwala skorzystać z tzw. szybkiej ścieżki likwidacji szkody. Jak to działa? Jeśli uczestniczymy w stłuczce, powinniśmy skontaktować się z ubezpieczycielem pod numerem 224 224 224 i przekazać informacje nt. zdarzenia. Jeśli nasza szkoda zostanie zakwalifikowana, możemy poznać kwotę odszkodowania już w trakcie rozmowy telefonicznej. Jeśli jednak ubezpieczyciel będzie potrzebował dodatkowych informacji, tuż po rozmowie otrzymamy wiadomość SMS, w której zawarty będzie link do darmowej aplikacji Allianz Asystent Szkody.

Aplikacja umożliwia szybkie przesłanie zdjęć dowodu rejestracyjnego oraz uszkodzeń samochodu, które normalnie, wykonałby rzeczoznawca w trakcie spotkania. Aplikacja Allianz Asystent Szkody została tak skonstruowana, aby pomóc użytkownikom, prawidłowo wykonać zdjęcia telefonem – dzięki licznym podpowiedziom oraz specjalnie zaprojektowanym „konturom” dowodu rejestracyjnego i auta, prawidłowe wykonanie zdjęcia, zajmuje tylko chwilę. Na ich podstawie likwidator może oszacować koszty naprawy nawet w ciągu 3 godzin od wysłania zdjęć (pod warunkiem, że przekazaliśmy je w trakcie godzin pracy, czyli między 8.00 rano a 18.00 – od poniedziałku do piątku).

Wypłata niemal od ręki

Nowa, mobilna aplikacja Allianz to także możliwość otrzymania wypłaty odszkodowania nawet w ciągu 24 godzin od akceptacji wyceny.  Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy czas, a pieniądze, które otrzymasz możesz przeznaczyć na naprawę samochodu. A co w sytuacji, gdy nie będzie można wyliczyć kosztów naprawy na podstawie przesłanych zdjęć? Wówczas likwidator skontaktuje się z nami i uzgodni dalsze kroki postępowania.

Aplikacja na szkodę

Bezpłatna aplikacja Allianz Asystent Szkody dostępna jest dla większości popularnych telefonów na rynku. Skorzystają z niego użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Pobranie aplikacji trwa tylko chwilę. W razie potrzeby nawet na miejscu kolizji, wystarczy kilkanaście sekund by aplikację mieć w swoim telefonie. Przyda się na pewno. Warunek jest tylko jeden - trzeba mieć ubezpieczenie w Allianz.