Mercedes SLS AMG doposażony został przez Brabusa w super-sportowy pakiet składający się z carbonowych komponentów aerodynamicznych, elektronicznie obniżanego zawieszenia (Ride Control), ultralekkich kół, tytanowego wydechu i oczywiście skórzanego wykończenia wnętrza.

Przedni spoiler auta ma redukować opory powietrza na przedniej osi a tylny podwyższać na tylnej. Wloty powietrza skonstruowane są w taki sposób aby dostarczać silnikowi V8 o pojemności 6,2 litra dodatkową ilość powietrza do chłodzenia. Power-Kit dla samego silnika znajduje się jeszcze w fazie testowej i ma być dostępny wkrótce.

Z tyłu Brabusa SLS umieszczono wyloty spalin wykonane z tytanu, co powoduje oszczędność masy o około 12 kilogramów. Dodatkowo są one wyposażone w specjalne klapy sterujące umożliwiające regulacje zewnętrznej głośności auta. Zaletą tego systemu odprowadzania spalin ma być także to, że moc silnika zwiększa się z 571 KM do 581 KM.

W Brabusie SLS zamontowano również specjalny system obniżania zawieszenia. Za przyciśnięciem guzika auto obniża się o 40 milimetrów. Kierowca może również sterować ustawieniami twardości zawieszenia.

Na specjalne zamówienie auto może być wyposażone w specjalne felgi z lekkich stopów o średnicy 20' lub 21'.