Montaż zazwyczaj nie stanowi problemu, nawet Maluch da się przerobić na "holownik". Prawo jazdy kategorii B pozwala ciągnąć przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu, o ile dopuszczalna masa całkowita zestawu nie przekroczy 3,5 tony.W większości przypadków hak można zamówić już przy kupnie nowego samochodu lub też w autoryzowanym warsztacie. To zazwyczaj najprostsze, najbezpieczniejsze, ale również i najdroższe rozwiązanie.

Za fabrycznie montowany hak trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Otrzymujemy jednak urządzenie idealnie dopasowane do samochodu, zazwyczaj zamontowane tak, żeby zachować walory estetyczne pojazdu. Jeżeli zlecamy montaż haka w autoryzowanym serwisie, warto się upewnić, czy rzeczywiście otrzymamy taki sam hak, jaki zamontowano by w fabryce. Bardzo często warsztaty autoryzowane po prostu pośredniczą w montażu haka i odstawiają samochód do specjalistycznego warsztatu. W takim przypadku w zamian za najczęściej wysoki narzut otrzymujemy jedynie to, że auto zachowuje gwarancję. Jeżeli samodzielnie zlecimy montaż haka u specjalisty, w kieszeni zostanie nam nawet grubo ponad 1000 zł, ale w przypadku nowych aut możemy stracić gwarancję.

Najprostsze haki wraz z montażem kosztują nieco ponad 200 złotych. Właściciele nowszych aut z tzw. multipleksową instalacją elektryczną muszą się nastawić na kilkakrotnie większe wydatki. W grę wchodzą tylko markowe produkty wyposażone w specjalne zestaw montażowe do podłączenia gniazda oświetlenia przyczepy. Bez tego pojawią się problemy z elektroniką auta. Na montażu haku nie warto nadmiernie oszczędzać - źle założny może się urwać. Odradzamy też montaż haków uniwersalnych lub przeznaczonych do innego modelu auta - konstrukcja musi być idealnie dopasowana do konkretnego samochodu. W przeciwnym razie będzie nie tylko niebezpiecznie, lecz także ucierpi na tym nadwozie auta. Jeżeli w ofercie producentów nie ma haka do konkretnego samochodu, to można go dorobić u rzemieślnika. Koszt takiej usługi to w zależności od auta od ok. 400 do ponad 1000 złotych.