W poniższym zestawieniu opisujemy pięć najpopularniejszych olejów syntetycznych o lepkości 5W-30 według użytkowników porównywarki cen www.skapiec.pl.

Olej syntetyczny: miejsce pierwsze - Castrol Edge 5W-30 4L

Na pierwszym miejscu znajduje się olej syntetyczny firmy Castrol zapewniający wysoką płynność pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Dzięki specjalnemu składowi jesteśmy w stanie redukować poziom osadu w silniku, a co za tym idzie - zwiększyć jego wydajność. Dodatkowo unikalna technologia TITANUM FST pozwala utrzymywać maksymalną moc nawet w warunkach wysokiego ciśnienia. Castrol Edge 5W-30 4L jest dostępny w cenie od 131 zł.

Olej syntetyczny: miejsce drugie - GM DEXOS 2 5W-30 5L

Olej DEXOS 2 5W-30 zapewnia ochronę silnika i zmniejsza zużycie paliwa w czasie jazdy. Jego dużą zaletą jest niska zawartość popiołów, siarki i fosforu. Został stworzony z myślą o prawie wszystkich silnikach Opla. Zaleca się jego używanie przy jednostkach wyposażonych w ekologiczny filtr cząsteczek stałych DPF. Trzeba pamiętać, że koszt wymiany takiego filtra na nowy, to kilka tysięcy złotych. Warto o tym pamiętać wybierając nowy olej syntetyczny. Cena tego produktu zaczyna się od 76,90 zł.

Olej syntetyczny: miejsce trzecie - Mobil SUPER 3000 XE 5W-30 5L

Produkt z serii Mobil Super został wyprodukowany, aby chronić nasz silnik i przyrodę. Specjalna mieszanka przyczynia się bowiem do zmniejszenia emisji spalin niezależnie od tego, czy mówimy o Dieslu, czy benzynie. Producent jako dodatkową zaletę podaje możliwość stosowania go również w lekkich pojazdach dostawczych. Olej syntetyczny przy niskich temperaturach utrzymuje swoją płynność, co umożliwia płynny rozruch silnika. Jeśli zdecydujemy się na zakup teraz, można go nabyć już od około 105 zł.

Olej syntetyczny: miejsce czwarte - ELF Evolution 900 SXR 5W-30 4L

Evolution 900 SXR 5W-30 jest nowoczesnym olejem syntetycznym gwarantującym wydłużony okres jego eksploatacji. Dodatkowo wycisza pracę rozrządu w silnikach z hydraulicznym sterowaniem zapłonu. Producent zaleca jego stosowanie w samochodach osobowych przy konstrukcjach wielozaworowych, turbodoładowanych i wolnossących. Produkt ten jest dostępny w cenie od 68,93 zł za 4 litry.

Olej syntetyczny: miejsce piąte - Total Quartz Ineo ECS 5W-30 5L

Olej syntetyczny firmy Total został wyprodukowany specjalnie dla silników takich producentów jak: Peugeot, Citroen, DS. Dzięki formule Fuel Economy możemy go stosować przez cały rok, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dodatkowo obniżenie tarcia w czasie pracy silnika pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa w czasie jazdy. Kolejnym atutem są dodatki ograniczające powstawanie osadów i szlamów co wydłuża czas życia serca naszego samochodu. U nas kupisz ten olej w najlepszej cenie z dostawą do domu!

Olej syntetyczny: w pierwszej dziesiątce znajdują się również:

Castrol EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30 4L dostępny od 138 zł.

Shell Helix Ultra 5W-30 4L dostępny od 91 zł.

Mobil ESP Formula 5W-30 5L dostępny od 144,70 zł.

Valvoline SynPower FE 5W-30 5L dostępny od 102 zł.

Ford Formula F 5W-30 5L dostępny od 90,70 zł.