• Opony UHP często występują w rozmiarach o niższych profilach
  • Jednym z producentów opon UHP jest marka Continental
  • Model PremiumContact 6 został doceniony w Teście Auto Bild 2017

Każda szanująca się dziś marka oponiarska ma w swojej ofercie ogumienie UHP. Związane jest to ze świadomością technologicznego postępu, a opony zdolne do ekstremalnej pracy gwarantują użytkownikowi pełen obraz wrażeń, związanych z jazdą samochodem. Dziś tego typu ogumienie montowane jest nie tylko w samochodach wyścigowych, ale przede wszystkim w sedanach, rodzinnych minivanach, suvach i autach premium.

Rynek opon dzieli się na trzy segmenty: premium, średni i ekonomiczny. Znaczącą różnicą między oponami z tych trzech klas, poza zaawansowaną technologią, jest ich cena. Ogumienie typu UHP jest produkowane we wszystkich wymienionych segmentach, można więc z całą świadomością stwierdzić, iż nie jest to klasa w znaczeniu cenowym, a kategoria, obecna w każdym z segmentów ogumienia. Niezależnie od pochodzenia, opony “performance” oferują ulepszone osiągi, przy jednoczesnym utrzymaniu innych parametrów na proporcjonalnym poziomie - trwałości, bezpieczeństwa czy oporów toczenia.

Cechą rozpoznawczą tego ogumienia jest oznaczenie w indeksie prędkości, informujące użytkownika o tym, że opona może osiągnąć prędkości powyżej 240km/h (w zależności od oznaczenia: V,W lub Y). Wielu kierowców już na tym etapie rezygnuje z zakupu opon UHP dlatego, że nie zdarza im się rozwijać tak wysokiej prędkości. Jednak żaden z producentów tych opon przecież do tego nie zachęca. Im wyższy indeks prędkości, tym bardziej zmienia się kształt opony i jej konstrukcja. Wraz z wyższym indeksem stosuje się również twardszą mieszankę gumową. Takie opony polepszają stabilność pojazdu, szczególnie przy wyższych prędkościach oraz przy pokonywaniu zakrętów. Opony Ultra High Performance to zaawansowany technicznie typ ogumienia, adresowany dla samochodów o wyższej mocy.

Opony UHP często występują w rozmiarach o niższych profilach. Niższy profil i większa średnica bez zmiany szerokości opony, powodują zmniejszenie oporów toczenia. Niższe boki dają większą sztywność, a w związku z tym mniejsze są odkształcenia opony, a więc i straty energii.

Jednym z producentów opon UHP jest marka Continental, oferująca szeroki, pod względem parametrów technicznych, wybór ogumienia UHP, zarówno zimowego - jak i letniego. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy!

Continental PremiumContact 6

Foto: Auto Świat

PremiumContact 6 została zaprojektowana dla samochodów klasy średniej oraz luksusowych, zadowoli więc nawet najbardziej wymagających klientów - docenią ją zwłaszcza ci, którzy cenią sobie najlepsze osiągi, bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz niskie opory toczenia. Doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, zapewniając krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, gwarantując przy tym mniejsze zużycie paliwa. Model PremiumContact 6 został doceniony w Teście Auto Bild 2017 i nagrodzony pierwszym miejscem. Dowiedz się więcej na: http://contiuhp.pl/

Continental SportContact 6

Foto: Auto Świat

Posiadasz sportowe zacięcie podczas prowadzenia pojazdu? Opona SportContact 6 została stworzona do przenoszenia dużego momentu obrotowego, dając doskonałą przyczepność i kontrolę nad samochodem. Bieżnik z asymetrycznym wzorem sprawia, że opony w trakcie użytkowania są ciche, a pokonywanie zakrętów - bezpieczne. Zastosowanie mieszanki Black Chilli daje maksymalną przyczepność we wszystkich kierunkach, a bieżnik z lamelami 3D pozwala na bezpieczną jazdę zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Hybrydowe opasanie Aralon350 gwarantuje maksymalną stabilność pojazdu nawet przy prędkości do 350 km/h. Dowiedz się więcej na: http://contiuhp.pl/

Więcej opon letnich z najwyższym indeksem prędkości znajdziesz tutaj.