Radia samochodowe: dlaczego warto zainteresować się modelami 2 DIN

Jest to tak naprawdę dwukrotnie większe radio od zwykłego 1 DIN. Warto wcześniej poczytać na forach internetowych, czy tego typu radio pasuje do naszego samochodu. Warto się zainteresować takim sprzętem, bo radia samochodowe z dużym wyświetlaczem oferują zazwyczaj więcej funkcji niż te w standardowym formacie, np. nawigację, odtwarzanie filmów, czy nawet dostęp do internetu, youtube, spotify i innych aplikacji. Poniżej prezentujemy osiem najpopularniejszych modeli.

Radia samochodowe: JVC KW-R520

 Foto: Auto Świat

Najpopularniejszym i jednocześnie najtańszym modelem radia 2 DIN jest KW-R520. Wyposażone jest we wszystkie funkcje, które powinno posiadać porządne radio. Odtwarza płyty CD, MP3, WAV, WMA, a co ważne również bezstratny format FLAC. Muzykę możemy odtwarzać bezpośrednio z pendriva lub z telefonu przez gniazdo USB. Mamy też do dyspozycji wejście AUX. JVC wyposażyło ten model w podświetlenie przycisków i panelu bocznego, którego kolor możemy swobodnie regulować z poziomu menu. Maksymalna moc wyjściowa to 4 x 50W. Sprawdź ofertę.

Radia samochodowe: Kruger&Matz KM2003

 Foto: Auto Świat

Drugie miejsce należy do ponad dwukrotnie droższego radia marki Kruger&Matz. To urządzenie można już spokojnie nazwać stacją multimedialną. Posiada dotykowy ekran 7-calowy o rozdzielczości 800x480 px, wbudowany GPS z możliwością wgrania dowolnej mapy, zestaw głośnomówiący Bluetooth, możliwość podłączenia kamery cofania, wejście USB i gniazdo AUX. Oprócz tego obsługuje naziemną telewizję cyfrową DVB-T i odtwarza filmy. Kolor podświetlenia panelu również można dopasować do koloru zegarów w dowolnym samochodzie. To świetne radio za stosunkowo niewygórowaną kwotę. Sprawdź ofertę.

Radia samochodowe: Kenwood DPX-5000BT

 Foto: Auto Świat

Ten model jest bezpośrednim konkurentem dla JVC KW-R920 ale z wersją BT, czyli z łącznością Bluetooth, o którym będzie dwie pozycje niżej. Kenwood obsługuje płyty CD, wszystkie popularne formaty muzyki zapisane na pendrive przez USB, a dodatkowo możemy przesyłać muzykę strumieniowo i odbierać połączenia telefoniczne przez Bluetooth. Szybkie nawiązywanie łączności zapewnia technologia NFC. Z tym radiem możecie powiększyć też zestaw głośników o dodatkowe wzmacniacze głośników i subwooferów dzięki 3 wyjściom RCA Pre-out. Sprawdź ofertę.

Radia samochodowe: Peiying PY9908

 Foto: Auto Świat

To kolejna stacja multimedialna w tym zestawieniu. Radio nie posiada wejścia na płyty CD ani DVD, a muzykę i filmy można przesyłać za pośrednictwem USB i przez kartę pamięci. Peiying posiada tuner DVB-T, moduł GPS z nawigacją oraz łączność bluetooth wykorzystywaną przy funkcji zestawu głośnomówiącego. Do radia można dodatkowo podłączyć kamerę cofania i dodatkowy sprzęt muzyczny np. subwoofer. Wszystkie funkcje dostępne są na 6,2 calowym dotykowym ekranie. Sprawdź ofertę.

Radia samochodowe: JVC KW-R920BT

 Foto: Auto Świat

Piąte miejsce naszego zestawienia zajmuje ten sam model JVC, co na miejscu pierwszym, ale z oznaczeniem BT. Oznacza ono, że radio posiada łączność bluetooth, która może być wykorzystywana do strumieniowania muzyki lub do rozmów telefonicznych. Na przednim panelu pojawił się też przycisk słuchawki/mikrofonu. Sprawdź ofertę.

Na uwagę zasługują jeszcze trzy inne radia samochodowe 2 DIN. Dodatkowo wybraliśmy jeszcze Pioneer SPH DA120 (sprawdź cenę) który jest stacją multimedialną z rzucającym się w oczy, nowoczesnym i prostym designem. Warto też zwrócić uwagę na tańszego Kenwooda DPX-3000U (sprawdź cenę) oraz na futurystycznego Sony WX-900BT (sprawdź cenę).