Wielu właścicieli samochodów już teraz zabezpiecza się na nadchodzącą zimę – wymieniamy opony, płyny eksploatacyjne w pojazdach, zaopatrujemy się w nowe skrobaczki do szyb. Dlaczego więc nie kupić zawczasu prostownika do auta jeśli ktoś jeszcze takowego nie posiada lub wymienić stary i zużyty na nowy model?

Rynek motoryzacyjny zasypuje nas różnego rodzaju urządzeniami, które pasują do różnych akumulatorów, dlatego wybór właściwego prostownika nie jest oczywisty.

Aby ułatwić zakup tego urządzenia, poniżej przedstawiamy ranking Top 10 prostowników do samochodu, ułożony na podstawie opinii użytkowników serwisu Skąpiec.pl.

Miejsce pierwsze - Yato YT-8304

Produkt firmy Yato to profesjonalne urządzenie do ładowania akumulatorów WET mokrych-kwasowych. prostownik posiada regulację prądu ładowania i funkcję wspomagania ładowania BOOST.

Dodatkowo producent wyposażył go w wysokowydajny transformator, bezpieczniki przeładowania i przepięcia, a także 2 tryby ładowania – wolny i szybki.

Spokojnie można go używać do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Napięcie: 12 V/ 24 V

Pojemność akumulatora: od 120 Ah do 240 Ah.

Sprawdź cenę prostownika Yato YT-8304!

Miejsce drugie - CTEK MXS 5.0

Ta poręczna ładowarka przeznaczona jest do pracy w bardzo niskich temperaturach, dochodzących do nawet -30 st Celsjusza. Posiada stopień ochrony IP65, można nią ładować akumulatory kwasowo-ołowiowe, AGM i żelowe. Maksymalny prąd ładowania wynosi 5A, więc spokojnie można używać jej również do ładowania akumulatorów w motocyklach, quadach i skuterach śnieżnych.

Dodatkowo MXS 5.0 posiada funkcję diagnozy akumulatora, która sygnalizuje czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące i optymalne ładowanie w niskiej temperaturze.

Napięcie: 12 V

Pojemność akumulatora: od 1.2 Ah do 110 Ah.

Sprawdź cenę prostownika CTEK MXS 5.0!

Miejsce trzecie - Einhell CC-BC 2M

Einhell CC-BC 2M to prostownik sterowany mikroprocesowo, posiadający wielostopniowy cykl ładowania. Z powodzeniem użyjesz go we wszystkich standardowych akumulatorach. Żeby zamaksymalizować bezpieczeństwo użytkowania, prostownik wyposażono w zabezpieczenie przed przeciążeniem i omyłkowym podłączeniem biegunów.

Kabel ładowania z w pełni izolowanymi zaciskami biegunów zapewnia optymalny kontakt z biegunami od akumulatora. Ponadto prostownik posiada również uchwyt do przenoszenia oraz diodę napięcia i wyświetlacz stanu naładowania akumulatora.

Napięcie: 6 V / 12 V

Pojemność akumulatora: od 3 Ah do 60 Ah.

Sprawdź cenę prostownika Einhell CC-BC 2M!

Miejsce czwarte - Einhell BT-BC 8

Prostownik BT-BC 8 został zaprojektowany z myślą o akumulatorach w samochodach osobowych i motocyklach. To mocny i poręczny prostownik, z wbudowanym amperomierzem, który umożliwia kontrolę ładowania.

Produkt posiada też mocne zaciski biegunowe oraz zabezpieczenia przed przeciążeniem i omyłkowym podłączeniem biegunów.

Napięcie: 6 V / 12 V

Pojemność akumulatora: od 3,7 Ah do 120 Ah.

Sprawdź cenę prostownika Einhell BT-BC 8!

Miejsce piąte - EverActive CBC-10

CBC-10 to w pełni automatyczny prostownik do akumulatorów żelowych, AGM i kwasowo-ołowiowych. Sterowany jest mikroprocesorem – po pełnym naładowaniu wyłącza się przechodząc w tryb monitorowania napięcia.

Ładowarka została wyposażona w unikalny, rozłączany kabel z szybkozłączem SAE – umożliwia to bezproblemowe dopasowanie jej do posiadanej instalacji, gdy inne kable są niewystarczające.

Napięcie: 12 V / 24 V

Pojemność akumulatora: od 10 Ah do 150 Ah.

Sprawdź cenę prostownika EverActive CBC-10!

Miejsce szóste Yato YT-8302 - sprawdź cenę!

Miejsce siódme Einhell CC-BC 10M - sprawdź cenę!

Miejsce ósme Yato YT-8300 - sprawdź cenę!

Miejsce dziewiąte EverActive CBC-4 - sprawdź cenę!

Miejsce dziesiąte CTEK MXS 5.0 EU-F - sprawdź cenę!