Nokia CR200 to pierwszy uchwyt samochodowy dostosowany do ładowania bezprzewodowego. Bezprzewodowego, czyli jakiego? Do telefonu nie trzeba podłączać żadnych kabli. Ale do uchwytu: jak najbardziej. W komplecie jest zasilacz samochodowy z dodatkowym gniazdem USB. Dzięki temu jeden zasilacz obsłuży nie tylko uchwyt samochodowy ale także np. telefon pasażera.

Uchwyt CR200 to sprzęt uniwersalny, więc powinien współpracować nie tylko z telefonami Nokia Lumia (kompatybilne modele: 720, 820 i 920). Ładowanie bezprzewodowe obsługują wybrane modele m.in. firm Google, HTC, LG. Funkcję ładowania bezprzewodowego można także wykorzystać w telefonach takich jak iPhone 4 i 4S a także Samsung Galaxy SIII. W ich przypadku trzeba skorzystać z odpowiednich akcesoriów, czyli nakładek na telefony. No i trzeba dopasować ułożenie telefonu by obszary ładowania bezprzewodowego idealnie stykały się ze sobą.

W uchwyt Nokia CR200 wbudowano także moduł NFC. Dzięki NFC można aktywować automatycznie nawigację w telefonie. Włożenie telefonu Nokia Lumia do uchwytu spowoduje automatyczne uruchomienie aplikacji nawigacji Nokia Drive. Niewykluczone, że w telefonach innych firm z systemem Windows Phone 8 będzie można również skonfigurować uruchomienie wybranej aplikacji.

Nowy zestaw samochodowy pojawi się w sklepach na wiosnę. Przewidywana cena: ok. 250 zł.