Zanim wyjedziesz na wakacje wakacje, wakacje 2013, pomysły na wakacje Według prognoz, sierpień będzie jeszcze lepszy od lipca – a kto wie, może i we wrześniu pogoda dopisze? Planuj urlop teraz – ale zanim to zrobisz, przeczytaj nasze porady. Jeśli zanosi się na wycieczkę całą paczką, a Wasze auta są nieduże albo na tyle posunięte w latach, że mogą się zepsuć w trasie lub na miejscu, policz pieniądze. Może lepiej wynająć coś dużego? To się przyda, jeśli jedziecie z dziećmi, zwierzakami albo jeśli macie sporo sprzętu sportowego.

Dłuższa trasa to też więcej niebezpieczeństw. Poza tym, zawsze warto doskonalić nabyte umiejętności. Poszukaj ofert z nauką jazdy na trolejach i na płycie poślizgowej. Taką wiedzę lepiej mieć – nawet jeśli nigdy miałaby się nie przydać.

Masz trochę lektur do nadrobienia? Nie bierz ich ze sobą. Coraz więcej wydawnictw oferuje książki w formie ebooków, można też w ten sposób czytać ulubione tygodniki. Tablet przyda się też w trasie, jako mapa czy sposób na rozerwanie znudzonych towarzyszy podróży.

A dokąd jechać? Polska jest piękna, warto ją zwiedzić. Tatry o tej porze roku są naprawdę zachwycające. Można spacerować, wspinać się, podziwiać okoliczną faunę i kosztować regionalnej kuchni. Co prawda niechybnie trafisz na korek na Zakopiance, ale to już element folkloru.

Jeśli nie góry, to może morze? Co prawda pogoda bywa zmienna, ale spacer po plaży jest nawet przyjemny, kiedy nie jest bardzo gorąco. W nadmorskich kurortach trudno o oficjalne parkingi, ale jeśli chwilę poszukasz, znajdziesz nieformalny parking na czyimś podwórku. Płatny, oczywiście.