Co dla pracodawcy?

Systemy monitoringu GPS posiadają wiele przydatnych funkcji. Zaczynając od możliwości podglądu pozycji auta w czasie rzeczywistym, poprzez możliwość generowania raportów dotyczących kosztów związanych ze średnim spalaniem paliwa, a na możliwości sprawdzania prędkości z jakimi poruszają się kierowcy kończąc. Monitoring pozwala również na dokładne rozliczanie pracowników z powierzonych im zadań. – Posiadając system monitoringu GPS fleet manager z łatwością może sprawdzić trasę jaką pokonał pracownik, a co za tym idzie czy odwiedził wszystkie wcześniej wyznaczone mu punkty – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl. Analiza raportów tras z pewnością pozwoli na skrócenie dystansów pokonywanych przez pracowników czy też zwiększenie liczby odwiedzanych punktów, a tym samym wpłynie na oszczędność czasu i pieniędzy. Redukcja kosztów związanych z eksploatacją aut wprowadza realne korzyści nie tylko z perspektywy oszczędności. Dzięki zastosowaniu monitoringu GPS można poprawić m.in. szybkość i jakość obsługi, co pozytywnie wpływa na lepsze postrzeganie firmy w oczach kontrahentów.

– Posiadając system monitoringu GPS fleet manager z łatwością może sprawdzić trasę jaką pokonał pracownik, a co za tym idzie czy odwiedził wszystkie wcześniej wyznaczone mu punkty – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl. Analiza raportów tras z pewnością pozwoli na skrócenie dystansów pokonywanych przez pracowników czy też zwiększenie liczby odwiedzanych punktów, a tym samym wpłynie na oszczędność czasu i pieniędzy. Redukcja kosztów związanych z eksploatacją aut wprowadza realne korzyści nie tylko z perspektywy oszczędności. Dzięki zastosowaniu monitoringu GPS można poprawić m.in. szybkość i jakość obsługi, co pozytywnie wpływa na lepsze postrzeganie firmy w oczach kontrahentów.

Mówiąc o oszczędnościach nie sposób nie wspomnieć o kosztach związanych z użytkowaniem firmowych samochodów, w tym ich serwisowaniem. Co istotne z punktu widzenia fleet managera, część systemów daje także możliwość otrzymywania powiadomień w postaci alertów, gdy dla któregoś z posiadanych pojazdów zbliża się termin wygaśnięcia ubezpieczenia, przeglądu technicznego lub gdy któryś z pojazdów przekroczył jeden z granicznych parametrów.

Co dla pracownika?

Monitoring GPS może przynieść korzyści nie tylko pracodawcy, ale również pracownikom. Część dostawców systemów GPS rozbudowuje swoje rozwiązania o funkcje przydatne kierowcom. – Nasza aplikacja posiada dodatkowy moduł, który pełni funkcję asystenta kierowcy oraz mapę – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl. Takie rozwiązanie pozwala na prezentację aktualnego natężenia ruchu na drogach, nazw miast i osiedli, stacji benzynowych i cen paliw. Dodatkowo kierowcy otrzymują powiadomienia o położeniu fotoradarów, kontrolach prędkości, patrolach policji, kontrolach ITD oraz wypadkach, co z pewnością może się przydać niejednemu zmotoryzowanemu, zwłaszcza jeśli na co dzień pokonuje sporą ilość kilometrów. Za pomocą kilku przycisków użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym przekazywać sobie informacje o zdarzeniach na drodze. Połączenie obu funkcji w jednej aplikacji stanowi nie lada gratkę dla przedsiębiorców otwartych na rozwiązania mobilne.

Takie rozwiązanie pozwala na prezentację aktualnego natężenia ruchu na drogach, nazw miast i osiedli, stacji benzynowych i cen paliw. Dodatkowo kierowcy otrzymują powiadomienia o położeniu fotoradarów, kontrolach prędkości, patrolach policji, kontrolach ITD oraz wypadkach, co z pewnością może się przydać niejednemu zmotoryzowanemu, zwłaszcza jeśli na co dzień pokonuje sporą ilość kilometrów. Za pomocą kilku przycisków użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym przekazywać sobie informacje o zdarzeniach na drodze. Połączenie obu funkcji w jednej aplikacji stanowi nie lada gratkę dla przedsiębiorców otwartych na rozwiązania mobilne.

Za pomocą kilku przycisków użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym przekazywać sobie informacje o zdarzeniach na drodze. Połączenie obu funkcji w jednej aplikacji stanowi nie lada gratkę dla przedsiębiorców otwartych na rozwiązania mobilne.