W momencie decyzji o zakupie nowego kompletu opon letnich, jednym z ważniejszych parametrów, na które powinno się zwracać uwagę, jest informacja o jego osiągach. Obecnie informacja o skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, czy oporach toczenia jest niezwykle istotna, gdyż to właśnie latem dochodzi do największej w skali roku ilości wypadków drogowych. Od tego, jakie opony zamontujesz w swoim samochodzie, zależy więc nie tylko oszczędność finansowa i komfort jazdy, ale przede wszystkim - bezpieczeństwo twoje i współpasażerów.

Bieżnik w oponie letniej powinien gwarantować niezawodną przyczepność, skutecznie zapobiegać zjawisku aquaplaningu oraz redukować hałasy toczenia. Jeśli szukasz oszczędności, nie kieruj się jedynie ceną ogumienia. Oszczędność przez lata zapewni ci opona, odznaczająca się na tle innych wysoką efektywnością paliwową oraz odpornością na ścieranie.

Sprawdź nasze propozycje opon letnich w rozmiarze 195/65, kwalifikowanych do segmentu premium.

Pirelli Cinturato P1 Verde 195/65 R15 95H

Foto: Auto Świat

Opony Cinturato polecane są klientom, ceniącym sobie ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Specjalna mieszanka bieżnika nie zawiera bowiem olejów wysokoaromatycznych. Dzięki zoptymalizowaniu powierzchni kontaktu, mieszance bieżnika i wzorze profilu, ogumienie Cinturato P1 Verde zapewnia długie przebiegi przez cały okres eksploatacji opony. Zmniejszona została emisja dźwięku, dzięki specjalnemu profilowi opony, wzorowi bieżnika oraz zastosowanym materiałom. Sprawdź cenę!

Bridgestone Turanza T001 195/65 R15 91H

Foto: Auto Świat

Zaawansowana konstrukcja bieżnika i użycie do jej produkcji najwyższej jakości materiałów sprawiają, że opony Turanza T001 spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa i wydajności. Ogumienie wyróżnia się dobrą przyczepnością na mokrej i świetną trakcją na suche powierzchni. Nie bez znaczenia pozostaje także niski poziom hałasu oraz rzeźba bieżnika, która pozwala na jego równomierne ścieranie. Sprawdź cenę!

Nokian Line 195/65 R15 91H

Foto: Auto Świat

Kolejną propozycją są precyzyjne i stabilne opony, dostosowane do pracy w szybko zmieniających się warunkach pogodowych. Innowacyjne rozwiązania, takie jak lamelki Cross-Block i faliste rowki zapewniają ogumieniu Line doskonałą sterowność i dobrą przyczepność. Opona została specjalnie zaprojektowana do samochodów rozwijających dużą moc, dzięki czemu jazda jest bezkompromisowo bezpieczna i wygodna. Elastyczniejsze lamelki Cross na żebrze obok barku wewnętrznego bieżnika zapewniają miękki kontakt z nawierzchnią, zmniejszając w ten sposób opory toczenia, zużycie paliwa oraz hałas. Sprawdź cenę!

Vredestein SPORTRAC 5 195/65 R15 91V

Foto: Auto Świat

Cicha i komfortowa opona letnia Sportrac 5 posiada asymetryczny bieżnik o sportowym charakterze, który łączy w sobie cztery wycieniowane rowki, pozwalające na uzyskiwanie bardzo wysokich osiągów. Dobra elastyczność ogumienia przyczynia się do osiągania niskich oporów toczenia oraz równomiernego zużycia, przedłużając żywotność opon. Zastosowanie technologii Handling Tuned Sidewall zapewnia wysokie osiągi i doskonałą przyczepność. Sprawdź cenę!

Michelin Energy Saver 195/65 R15 91H

Foto: Auto Świat

Opony Michelin Energy Saver są przeznaczone do samochodów miejskich, rodzinnych i minivanów. Podczas użytkowania zapewniają kierowcy wiele oszczędności, chronią środowisko oraz skutecznie skracają drogę hamowania. Mieszanka Durable Security Compound (DSC) podnosi poziom bezpieczeństwa opony. Składniki bieżnika, doskonała kontrola konsystencji mieszanki oraz interakcje na poziomie cząsteczkowym sprawiają, że opona Energy Saver uzyskuje niezwykle długi czas eksploatacji i wysoką trwałość. Sprawdź cenę!

Polecamy również:

Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91T

Foto: Auto Świat

Sprawdzą się idealnie w autach kompaktowych i samochodach klasy średniej. Marka w ciągu 10 lat uzyskała najwyższe rekomendacje w testach ponad 700 razy. Sprawdź cenę!

Dunlop Sport Bluresponse 195/65 R15 91H

Foto: Auto Świat

Ta opona zapewnia doskonałą przyczepność bez żadnych kompromisów. Opona charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Gwarantuje także o 2,8 metra krótszą drogę hamowania na mokrej i o 3 metry krótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni, w porównaniu z oponami konkurencji. Sprawdź cenę!

Goodyear EfficientGrip Performance 195/65 R15 91H

Foto: Auto Świat

Ten model opony zapewnia lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Technologia FuelSaving zapewnia ograniczenie strat energii opony. Sprawdź cenę!