• Wymieniając olej, można dostać roczną gwarancję na podstawowe elementy silnika
  • Kupując komplet nowych opon klienci otrzymają roczne ubezpieczenie od usterek mechanicznych
  • Wymieniając tarcze hamulcowe w warsztacie Q Service Castrol, właściciel auta otrzymuje 3-letnią gwarancję nie tylko na bezpieczne działanie tych części, ale też na ich trwałość do przebiegu 50 tys. km

Ta dodatkowa, unikalna na polskim rynku usługa oferowana przez warsztaty sieci Q Service Castrol, choć nosi nazwę „gwarancja”, w praktyce jest czymś więcej. To rodzaj ubezpieczenia, jakie właściciel auta dostaje w charakterze dodatku do zamówionych w warsztacie części i materiałów. Z typowej gwarancji korzystamy wyłącznie wtedy, gdy z produktem coś jest nie tak. Z „gwarancji”, jaką wspomniana sieć warsztatów udziela na silnik, opony czy tarcze hamulcowe, możemy skorzystać w sytuacji zwykłego pecha: gdy niezależnie od jakości usługi i sprzedawanego przez warsztat towaru spotka nas przypadkowa usterka niosąca za sobą niespodziewane wydatki. Co ważne, każda z oferowanych „gwarancji” działa nieco inaczej i w każdym przypadku może przynieść inne korzyści.

Gwarancja na silnik: wymień olej i miej spokojną głowę

Umowa jest prosta: ten, kto zleci w warsztacie Q Service Castrol wymianę oleju (warunkiem jest zastosowanie jednego z trzech olejów: Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC albo Castrol GTX), ten dostaje roczną gwarancję na silnik z ograniczeniem przebiegu do 15 tys. km.

Oczywiście, ta gwarancja nie dotyczy całego zespołu napędowego, ale tych elementów silnika, których dobrostan w największym stopniu zależy od jakości oleju. To m.in. tłoki, pierścienie, cylindry, wał korbowy, korbowody z łożyskami, pompa oleju, walki wyrównawcze, wałki rozrządu, łożyska turbosprężarki itp. W praktyce: jeśli w ciągu roku od wymiany oleju dojdzie do zatarcia lub mechanicznego zniszczenia silnika, właściciel może liczyć na pokrycie kosztów naprawy w kwocie do 3000 euro. Jeśli samochód ma więcej niż 10 lat albo przebieg wyższy niż 100 tys. km, Castrol partycypuje w naprawie w 50 proc. i do kwoty 1500 euro. Mało prawdopodobne, że uda się skorzystać z takiej gwarancji? Silniki nowoczesnych aut potrafią się rozsypać znacznie wcześniej niż przy przebiegu 100 tys. km!

Gwarancja na opony: uszkodzisz – dostaniesz nową!

Z rozszerzonej gwarancji na opony ma szansę skorzystać każdy, niezależnie od tego, czy ma samochód stary czy nowy. Aby dostać rozszerzoną gwarancję na opony, wystarczy w jednym z warsztatów Q Service Castrol kupić komplet (cztery sztuki) opon zimowych, letnich albo wielosezonowych marki Continental, albo Semperit (których Q Service Castrol jest wyłącznym dystrybutorem). Od tego momentu biegnie roczna rozszerzona gwarancja na usterki mechaniczne opony: przebicia bocznej ścianki, nacięcia, rozerwania, itp. Jednym z najważniejszych warunków-zastrzeżeń tej rozszerzonej gwarancji jest używanie opon zgodnie z ich przeznaczeniem i z właściwym ciśnieniem. Gwarancja nie pokrywa też uszkodzeń wynikających z nieprawidłowej geometrii zawieszenia, np. nierównego starcia bieżnika. A po roku? Po 12 miesiącach właściciel kompletu opon Continental albo Semperit ma jeszcze sześć lat zwykłej gwarancji producenta – w sumie siedem.

Gwarancja na tarcze: trzy lata spokoju?

Zdarzyło ci się kiedyś, że wymienione tarcze hamulcowe już po kilku miesiącach i kilku-kilkunastu tysiącach km eksploatacji wykazywały poważne objawy zużycia i w sumie nadawały się do wymiany? Do końca 2022 roku właściciele aut, którzy zlecą wymianę tarcz i klocków w serwisie Q Service Castrol, mogą się przed takim scenariuszem zabezpieczyć. Wystarczy zamontować klocki i tarcze marki ATE. W tym wypadku, jeśli w ciągu 36 miesięcy (przy limicie przebiegu 50 tys. km) dojdzie do zużycia kupionych tarcz, właściciel auta otrzyma nowe. Nie ma się jednak co martwić – świadomość, że kupiło się dobre, trwałe i bezpieczne części jest dość cenna, prawda?

A gdy już jesteśmy w warsztacie…

… warto zlecić kompleksowy przegląd samochodu. Oleje, hamulce i opony są bardzo ważne, najlepiej jednak mieć pewność, że nie zawiodą i inne elementy auta. Samochód jest tak pewny i niezawodny, jak jego najsłabsza część decydująca o zdolności do jazdy!

Warsztat Q Service Castrol Foto: Q Service Castrol
Warsztat Q Service Castrol