Nawet jeśli producent deklaruje, że w czasie testów przejechano którymś modelem milion kilometrów, to niektóre rzeczy działają tak, jakby nikt ich nie oglądał przed wprowadzeniem do produkcji. Piszemy o tym w temacie miesiąca.

Od kilkunastu miesięcy w wielu krajach trwa zakrojona na szeroką skalę akcja naprawcza w milionach aut z koncernu Volkswagen, które opuściły fabrykę z oszukańczym oprogramowaniem. Wygląda na to, że nie wszyscy klienci są zadowoleni z jej efektów.

W najnowszym wydaniu miesięcznika „Auto Świat Poradnik” zajęliśmy się problemami samochodów na prąd. Aż 33 miasta spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych w Europie są w Polsce. Jednym z pomysłów obecnego rządu na rozwiązanie tego problemu ma być zastąpienie aut z silnikami spalinowymi pojazdami na prąd. Jeśli się uda, wpadniemy z deszczu pod rynnę...

Radzimy, jak uniknąć zimowych usterek. Zimą samochód jest narażony na usterki spowodowane niską temperaturą i wilgocią, zaś kierowca – na dyskomfort wywołany dalekim od ideału działaniem niektórych podzespołów. Pewnych problemów nie sposób uniknąć, ale dokuczliwość z reguły można zmniejszyć.

System sterowania zaworami o nazwie MultiAir to prawdziwa techniczna perełka. Jak sprawdza się w praktyce? Konieczność wymiany modułu sterującego zaworami spotkała niejednego użytkownika auta z tym systemem – czy zatem bać się takich silników? Jakie są koszty wymiany urządzenia?

Akcje serwisowe ogłoszone w 2017 roku. Profilaktyka czy wtopy? Producenci coraz liczniej wzywają do serwisów – to efekt obniżenia jakości, dbałości o wizerunek czy ostrzejszych przepisów? Zapewne wszystkiego po trochu. Opisujemy najważniejsze akcje ogłoszone w 2017 roku.

Przytaczamy interesujące wyroki sądów, z których wynika, że polski wymiar sprawiedliwości odnosi się z coraz większą rezerwą do policyjnych wniosków o ukaranie kierowców, zaś sprzęt, którym posługuje się policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego, nierzadko nie ma nawet zatwierdzeń wymaganych prawem.

Foto: Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 2/2018, który dostępny jest w sprzedaży od 1 lutego 2018 r.

Zapraszamy do lektury!