Fora internetowe i popularne strony video pękają w szwach od filmików, pokazujących śmieszne oraz niebezpieczne sytuacje na drodze. Zdecydowana większość z nich została nagrana zza szyby samochodu. Ale nie tylko do tego służą rejestratory wideo, które coraz częściej montujemy w swoich pojazdach.

Nagranie z takiego urządzenia może być kluczowym dowodem w sprawie, gdy chcesz udowodnić swoją niewinność i stanowić dowód w sądzie. Dzięki niemu także możesz ubiegać się o odszkodowanie w spornych sprawach ze swoim ubezpieczycielem. Czasem też zdarza się, że kierowcy otrzymują mandaty bezpodstawnie - wtedy także film z rejestratora wideo może okazać się twardym dowodem niewinności.

Należy pamiętać, że rejestrator wideo to przede wszystkim narzędzie pomiarowe, którego zadaniem jest pomiar prędkości i ciągła rejestracja obrazu. Nagrasz nim trasę, którą się poruszasz, a później możesz ją nanieść na cyfrową mapę. Oto nasze typy.

Xblitz Park View

Foto: Auto Świat

Wideorejestrator od Xblitz to urządzenie 3w1 - zestaw wyposażono w lusterko wsteczne, rejestrator jazdy i kamerkę cofania, dzięki czemu masz możliwość równoczesnego nagrywania przodu i tyłu samochodu za pomocą dwóch kamer. Rozdzielczość o parametrach 1920x1080 daje wyraźny obraz nagrania, nawet podczas robienia zbliżenia. Funkcja SOS automatycznie zabezpiecza aktualne nagranie przed przypadkowym usunięciem, a G-sensor służy do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania, co także skutkuje zabezpieczeniem aktualnie nagranego pliku. Rejestrator uruchomi się samoistnie i zacznie nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, a także automatycznie wyłączy się po wyłączeniu zapłonu. Pozostanie wtedy w stanie czuwania, czyli trybie monitorowania parkingu, dzięki czemu w momencie wykrycia uderzenia kamera automatycznie zacznie nagrywanie zdarzenia. Rejestrator musi być podłączony do gniazdka zasilania z zapalniczki samochodowej. Posiada także wbudowany mikrofon oraz dyktafon. Sprawdź cenę!

MIO MiVue 752

Foto: Auto Świat

Kamera MiVue 752 rejestruje materiał wideo w jakości QHD, a jej szeroki kąt widzenia (140 stopni) i jasność obiektywu (F1.8) pozwolą nagrać każdy szczegół podczas jazdy. Rejestrator jest niezwykle prosty w instalacji, wystarczy włożyć kartę SD, podłączyć do źródła zasilania w samochodzie, a nagrywanie rozpocznie się już po uruchomieniu silnika. Zintegrowane funkcje, takie jak zaawansowany system wspomagania kierowcy z układem ostrzegania przed kolizją z przodu, układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu oraz ostrzeżenie o przemęczeniu, pomagają w prowadzeniu pojazdu i zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Wbudowany moduł GPS rejestruje prędkość oraz lokalizację, a sama funkcja GPS jest rozbudowana o alarmy prędkości. Sprawdź cenę!

Lamax Drive C7

Foto: Auto Świat

Kamera samochodowa Drive C7 zapisuje nagrania w rozdzielczości Full HD, dzięki temu ostrość obrazu pokaże wszystkie szczegóły nagrania i pozwoli na odczytanie np numerów tablic rejestracyjnych. Rejestrator od Lamax możesz zostawić w zaparkowanym samochodzie do 24 godzin bez konieczności ładowania. Przyspieszone nagrywanie, czyli timelapse, umożliwia przegrywanie nagrań w trybie przyspieszonym. Kamera wykonuje jedno zdjęcie na sekundę, dzięki czemu w ciągu minuty możesz odtworzyć półgodzinne nagranie. Timelapse rozszerzy też pojemność karty pamięci nawet trzykrotnie. Tryb nocny natomiast, dzięki doskonałym parametrom światłosiły, gwarantuje wysokiej jakości nagranie nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Sprawdź cenę!

Media-Tech MT4058

Foto: Auto Świat

MT4058 umożliwia nagrywanie w jakości Full HD, dając obraz o wyjątkowej ostrości, wyraźnych szczegółach i żywych kolorach. Funkcja nagrywania w pętli automatycznie nadpisuje rejestrowany obraz na najstarszym materiale filmowym na karcie pamięci. Jednak dzięki G-sensorowi, w przypadku wykrycia przez urządzenie kolizji, zarejestrowany obraz będzie chroniony przed nadpisaniem. Wbudowany moduł GPS korzysta z funkcji geotagowania, ustala pozycję i dodaje geoznacznik z informacją. Możesz wtedy wyświetlić na mapie miejsce wykonania filmu, albo wiernie odtworzyć trasę podróży. Zobacz ofertę!

DOD LS500W

Foto: Auto Świat

Rejestrator wideo LS500W to dwie kamery, nagrywające w jakości Full HD. Umieszcza się je z przodu i z tyłu pojazdu, przez co podnosi się poziom bezpieczeństwa jazdy oraz cofania. Kamera posiada szeroki kąt widzenia, aż 145 stopni. Tryb parkingowy chroni auto pod nieobecność właściciela. Funkcja SOS chroni nagrane pliki przed nadpisaniem, a nagrywanie rozpoczyna się automatycznie. G-Sensor z trzema poziomami czułości wykryje kolizje oraz gwałtowne manewry i zabezpieczy pliki przed nadpisaniem w pętli. Klawisz EVENT pozwala na ręczne zabezpieczenie kluczowych nagrań na karcie pamięci przed nadpisaniem. Na ekranie rejestratora wyświetla się aktualna prędkość jazdy oraz kompas. Sprawdź cenę!

Foto: Auto Świat

Model DVR R600 posiada 2-calowy ekran w technologii IPS. Rozdzielczość nagrywania to 1920×1080, co zapewnia najlepsze parametry filmu i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku. W systemie optycznym zastosowano obiektyw szerokokątny (170 stopni), dzięki czemu nagrasz wszystko w panoramicznym obrazie. Zaawansowany tryb parkingowy wykrywa wstrząsy w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie, w razie twojej nieobecności w aucie. Kamera uruchamia się po włączeniu zapłonu, a ergonomiczny uchwyt dołączony do zestawu gwarantuje jej maksymalną przyczepność. Sprawdź cenę!

Xblitz Dual Core Full HD

Foto: Auto Świat

Ten produkt charakteryzuje się dwiema kamerami (przednia i tylna), zapewniającymi obraz o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowe połączenie tylnej kamery z lampą światła wstecznego pozwala na wykorzystanie rejestratora jako kamera cofania, automatycznie pokazująca obraz. Sprawdź cenę!

Blaupunkt BP 2.0 Full HD

Foto: Auto Świat

Kamera Blaupunkta posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik, dzięki któremu możemy odsłuchać dźwięk z nagrań oglądanych na kolorowym wyświetlaczu HD TFT LCD o przekątnej 2,0". Użytkownik sam decyduje, kiedy proces nagrywania ma się rozpocząć: po włączeniu zapłonu - jeśli podłączone jest zasilanie, po wykryciu ruchu lub ręcznie, po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku. Sprawdź cenę!

Xblitz Go

Foto: Auto Świat

Ta kamera nagra obraz o rozdzielczości Full HD. Można go wygodnie odtwarzać nawet w telewizorach o wysokiej przekątnej obrazu. Posiada także czujnik G-sensor, detekcję ruchu oraz tryb parkingowy. Sprawdź cenę!

Xblitz Mirror 2016

Foto: Auto Świat

To wysokojakościowy wideorejestrator, nagrywający w jakości Full HD. Wyposażony jest w czujnik ruchu, który automatycznie zaczyna nagrywać po wykryciu zmiany otoczenia. Posiada wbudowane mikrofon oraz głośnik, a także czujnik G-sensor. Sprawdź cenę!