• NavRoad może nagrywać filmy w rozdzielczości wyższej niż popularne Full HD
  • Kamerę wyposażono w moduł GPS. Służy on także jako dźwignia do uchwytu z przyssawką
  • Jakość obrazu na dobrym poziomie. Kamera sprawdzi się w ciągu dnia jak i w nocy

Niemal 400 zł to już całkiem spora suma. Tyle wystarczy na trzy byle jakie kamery z supermarketu albo na jeden wideorejestrator od producenta znanego przede wszystkim z udanych przenośnych nawigacji samochodowych. NavRoad może być bowiem kojarzony przede wszystkim z nawigacją GPS. Firma jednak od kilku lat intensywnie inwestuje także w kamery samochodowe. Jedną z najnowszych propozycji jest model myCAM HD Q-Pro.

Za dość długą nazwą kryje się pomysłowe urządzenie w którym antena GPS służy także jako dźwignia do aktywnego uchwytu (można do niego podłączyć kabel zasilania) z przyssawką. W przeciwieństwie do wielu tanich kamer NavRoad podaje wszystkie kluczowe parametry techniczne co dla wielu potencjalnych klientów ma znaczenie. Obiecująco prezentują się dane o szerokim kącie widzenia, wyższej rozdzielczości czy przesłonie. Może cieszyć również kompatybilność z kartami o pojemności aż 128 GB (osobną kwestią pozostaje czy potrzebujemy aż tak dużej pojemności).

Jakość obrazu jest na dobrym poziomie. Jedyne co może przeszkadzać w ciągu dnia to specyficzne problemy z ostrością i stabilizacją obrazu. NavRoad dość dobrze radzi sobie w nocy. Mimo, że obraz z ujęć nocnych jest dość mocno zaszumiony to jednak imponuje dobry poziom jasności. Bez trudu także odczytamy tablice rejestracyjne z poprzedzającego samochodu. Co ciekawe NavRoad zaskakująco dobrze radzi sobie w sytuacji, gdy na tablice z bliska pada bardzo silne światło z mocnych reflektorów LED. Zamiast wielkiej białej plamy mamy spore szanse zobaczyć tablicę rejestracyjną z numerami.

Dane techniczne

Maksymalna rozdzielczość filmów: 2560x1080 (30 fps) 

Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 12 Mpix

Kąt widzenia – 170 stopni

Przesłona – F/1.8

Długość filmów –  1 min, 2 min, 3 min, 4 min, 5 min

Format - MP4 (H.264)/ JPG

Maksymalna pojemność karty pamięci – 128 GB

Wbudowana bateria – bd.

Procesor/ Sensor – Ambarella A7 LA55/ OmniVision OV 4689

To nam się podoba

+ dobra jakość wykonania

+ dobra jakość filmów w ciągu dnia

+ jakość filmów w trakcie ujęć nocnych (jasność i szczegóły)

+ kamera całkiem dobrze radzi sobie z silnym oświetleniem tablicy w nocy

+ aktywny uchwyt ułatwia użytkowanie kamery na co dzień

To nam się nie podoba

- charakterystyczne problemy ze stabilizacją i ostrością obrazu

- duża ilość szumów w trakcie nocnych ujęć