Kiedy nasze auto zużywa na pokonanie każdych 100 km niemal 15 litrów benzyny, zastanawiamy się w jaki sposób obniżyć koszty codziennej eksploatacji samochodu. Niestety stosowanie zasad ecojazdy wielkich korzyści nie przyniesie. Dlatego też Pan Piotr zdecydował się na zamontowanie w swoim Hyundaiu Tucsonie instalacji LPG.

Pod przeprowadzeniu wywiadu wśród znajomych, oraz sprawdzeniu opinii na temat montażysty, auto Pana Piotra trafiło do warsztatu A-Trans Adam Jaworski – współpracującego z firmą Auto-Gaz Centrum.

Sterownik Zenit Pro OBD
Sterownik Zenit Pro OBD

Po tym jak Hyundai pojawił się w warsztacie, okazało się, że montaż instalacji LPG jest wymagający nie tylko pod względem estetyki, ale również zainstalowania poszczególnych jej komponentów. Jednak dzięki doświadczonemu montażyście, oraz długiej regulacji udało się całość skonfigurować tak, że podczas codziennej jazdy Hyundai Pana Piotra nie sprawia najmniejszych problemów.

Zresztą nie powinien bowiem komponenty instalacji które znalazły się pod maską, są bardzo dobrej jakości i tak za rozprężanie gazu odpowiada reduktor KME, gaz do cylindrów wtłaczają wtryskiwacze Hercules, natomiast pracą całej instalacji LPG steruje sterownik Zenit Pro OBD z 5-letnią gwarancją producenta.

Od dnia zamontowania instalacji LPG Hyundai Tucson przejechał już 3000 km, a Pan Piotr cieszy się z tego, że teraz na paliwo wydaje połowę tego co przed decyzją o zamontowaniu instalacji LPG.