Przy zakupie myjki pierwszym aspektem oprócz ceny powinno być ciśnienie robocze. Z myciem samochodu osobowego z pewnością poradzi sobie myjka posiadająca ciśnienie robocze 110 barów, natomiast do samochodów typu SUV i terenowych ciśnienie powinno najmniej wynosić 130 barów. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ odpowiednio dobrany sprzęt usunie nie tylko zaschnięte błoto, ale także delikatnie wymyje karoserię, nie uszkadzając lakieru.

Niektóre myjki oprócz instalacji podawania wody posiadają wbudowany układ mieszania jej z detergentami. Dodatkowymi atutami myjki będą lanca rotacyjna, która sprawdzi się w myciu porowatych powierzchni czy lanca kątowa, dzięki której dokładnie wyczyścimy podwozie. Szczotka obrotowa pomoże nam usunąć zaschnięte owady bez uszczerbku na karoserii. W celu ułatwienia zakupu przygotowaliśmy specjalny ranking myjek ciśnieniowych.

Karcher K3

 Foto: Auto Świat

Karcher K3 to model, który z pewnością idealnie nada się do czyszczenia samochodów kompaktowych. Jego maksymalne ciśnienie wynosi 120 barów, a moc silnika 1600W. W wyposażeniu znajdziemy aż 6-metrowy wąż wysokociśnieniowy i Lance Vario Power - gwarantuje łatwą regulację poprzez obracanie. Kolejnym atutem jest wyjmowany zbiornik na środki czyszczące, dlatego użytkownik będzie miał łatwość w czyszczeniu. Sprzęt charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i niewielkim ciężarem, dzięki czemu jest poręczny i łatwy w obsłudze oraz przechowywaniu. Producent zamontował w myjce duże koła i ergonomiczny uchwyt, które gwarantują wygodne manewrowanie urządzeniem. Sprawdź cenę!

Bosch AQT

 Foto: Auto Świat

Myjka wysokociśnieniowa od marki Bosch model AQT posiada wydajny silnik 1900 W i specjalnie skonstruowane dysze, dzięki którym czyszczenie będzie o wiele szybsze. Sprzęt nada się do czyszczenia zarówno aut kompaktowych, jak i małych SUV i aut terenowych. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 130 barów. Obszerny osprzęt dodatkowy zapewni użytkownikowi maksymalne wyniki. W jego skład wchodzą standardowe lance, sztywna dysza, dysza rotacyjna czy pianownica z regulacją. Dzięki nim z łatwością dotrzemy także do trudno zabrudzonych miejsc. Komfort w pracy z pewnością zwiększy schowek na osprzęt. Teleskopowy drążek i duże kółka ułatwią manewrowanie myjki w terenie na czym zależy wielu osobom. Sprawdź cenę!

Karcher K 5

 Foto: Auto Świat

Myjka Karcher K5 Premium Full Control + świetnie poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami na różnych powierzchniach. Wygodna regulacja ciśnienia i dozowanie środka czyszczącego to tylko jedne z jej atutów. Odpowiednie ustawienie sprzętu i korzystanie z wielu dołączonych do zestawu końcówek pozwala użytkownikowi dostosować strumień wody, aby dotrzeć w największe zakamarki. Maksymalne wytwarzane ciśnienie to aż 142 bary a moc silnika 2100 W. W skład zestawu wchodzą między innymi: wbudowany filtr wody, pistolet wysokociśnieniowy Full Control Plus i lanca 3w1 Multi Jet. Zaskoczeniem może okazać się specjalna funkcja pozwalająca na zasysanie wody ze zbiorników typu staw czy oczko wodne. Sprawdź cenę!

Nilfisk X-TRA

 Foto: Auto Świat

NILFISK P 160.2-12 X-TRA to najwyższy model w gamie konsumenckich myjek. Model reprezentuje jakość zarezerwowaną dla profesjonalnych maszyn. Doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu dużych aut terenowych, ale także urządzeń rolniczych takich jak traktory bądź ciągniki. Myjkę charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, bogate wnętrze i idealne dobrane parametry. Maksymalne ciśnienie wynosi aż 160 barów. Użytkownik z łatwością wymyje każdy element maszyny nawet tej trudno dostępnej dzięki 12 metrowemu wężowi wysokociśnieniowemu. Myjka została wyposażona w wewnętrzny system dozowania detergentów. W skład zestawu dodatkowych akcesoriów wchodzą np. zestaw do mycia dachów, szczotka rotacyjna, wąż do kanalizacji. Sprawdź cenę!

Makita HW

 Foto: Auto Świat

Wydajna myjka ciśnieniowa Makita HW 131 przeznaczona jest do profesjonalnego użytku. Urządzenie ma moc 2200 W oraz ciśnienie robocze wynoszące 130 bar. Sprzęt nada się zatem do czyszczenia aut kompaktowych, małych terenówek i SUV. Urządzenie posiada trzy tłokową pompę, pobór środka myjącego na dyszy regulowanej, bezobsługowy solidny silnik bezszczotkowy i wbudowany system zasysania detergentu. Dodatkowym atutem jest lanca z dyszą RotoPower. Dzięki regulacji ciśnieniamożna bez obaw myć lakier bez ryzyka uszkodzeń. Sprawdź cenę!