Było to konieczne, ponieważ rynek aut elektrycznych rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Konstrukcje oraz pojemności akumulatorów uległy znaczącej poprawie, a elektryczne jednostki napędowe zasilają coraz bardziej egzotyczne supersamochody. Jednak czy mogą one konkurować z Rimac'iem?

Dane techniczne chorwackiego supersamochodu rozwiewają wszelkie wątpliwości. Do napędu 1900-kilogramowej konstrukcji posłużą aż 4 silniki elektryczne po jednym na koło. Ich łączna moc? 1224 KM!

Pomimo dużej masy Rimac Concept One rozpędzi się do 100 km/h w 2,5 sekundy, o 0,1 szybciej niż poprzednik. Sprint do 200 km/h będzie trwać zaledwie 6 sekund, a do 300 km/h 14 s. Dla drugiej i trzeciej „setki” czas przyspieszenia skrócił się o 0,2 s. Zmianie nie uległa jedynie prędkość maksymalna wynosząca 354 km/h.

Cena takich doznań? Równie nieprzyzwoita jak one same – 1 600 000 $. Jeżeli wśród was znajdują się osoby zainteresowane zakupem Rimac’a, producent zakłada globalny dostęp do swojego produktu. Na ten moment mamy potwierdzone informacje o możliwości zakupu Concept One na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec.