Jubileuszowa "Pięćsetka" to Fiat 500 w wersji Pop w kolorze białym (bianco gelato), z silnikiem 1,2 l o mocy 69 KM. Samochód trafi do klienta we Francji. Z kolei egzemplarz o numerze 1 499 999 pojedzie do Anglii, jest to wersja Pop Star w kolorze miętowym z silnikiem 1,2 l Stop&Start o mocy 69 KM. Samochodem o numerze 1 500 001 jest kabriolet 500C w wersji Lounge Cabrio w kolorze czerwonym (rosso corsa) z silnikiem 1,2 l o mocy 69 KM, który przeznaczony jest na rynek niemiecki.

Cieszący się dużą popularnością i sprzedawany w ponad 100 krajach na całym świecie, od Polski prze Włochy, Brazylię, Afrykę Południową, Japonię i USA - Fiat 500 - "osiągnął" tę historyczną liczbę wyprodukowanych egzemplarzy po 8 latach i 4 miesiącach od momentu pojawienia się na rynku. Oprócz Polski, od 2011 roku, ikona Fiata jest produkowana również w meksykańskim zakładzie Toluca, dzięki czemu łączna produkcja globalna wynosi około 1,8 mln egzemplarzy.

Najwięcej wyprodukowanych w Polsce „Pięćsetek" dostarczono na rynek włoski - ponad 500 tys. szt. Następne najważniejsze rynki dla Fiata 500 to: Anglia, Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Holandia, Japonia, Austria i Szwajcaria.

Ustanowiony przez Fiata 500 rekord mówi sam za siebie, a ponadto potwierdza pozycję tego samochodu, jako prawdziwej ikony włoskiego stylu, zdobywającej uznanie międzynarodowej Klienteli i krytyki.

W Polsce Fiat 500 hatchback i kabriolet jest dostępny w dwóch wariantach: POP i LOUNGE (obie wersje mogą być wyposażone w półautomatyczną skrzynię biegów Dualogic). Pierwsza z nich wyposażona jest w standardzie: siedem poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, system Uconnect Radio z sześcioma głośnikami, porty AUX-IN i USB i wielofunkcyjną kierownicę. Wersja LOUNGE jest dodatkowo wzbogacona o detale, takie jak panoramiczny szklany dach, felgi aluminiowe 15", system Uconnect Radio LIVE 5'' z ekranem dotykowym oraz skórzaną kierownicę z przyciskami, które pozwalają klientowi - dzięki integracji z smartfonem - korzystać z różnych aplikacji w systemie pokładowym.

Nowy Fiat 500 jest dostępny z silnikami benzynowymi: TwinAir o pojemności 0,9 l ( o mocy 85 KM lub 105 KM ) lub 1,2 l o mocy 69 KM. W szczególności silnik dwucylindrowy wyróżnia się rekordową wydajnością z poziomem emisji CO2: 90g/km dla silnika o mocy 85 KM i 99 g/km dla silnika o mocy 105 KM.

Ceny Fiata 500 na rynku polskim zaczynają się obecnie od 40 900 zł za samochód w wersji 1,2 l POP.