Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował, że wyrokiem sądu motocyklista został skazany na 15 tys. zł grzywny za to, że próbował wjechać w funkcjonariuszy i w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Dodatkowo motocyklista został ukarany za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 roku, gdy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze Strażą Karkonoskiego Park Narodowego, Strażą Leśną Nadleśnictw w Kowarach, Szklarskiej Porębie, Lwówku Śląskim, Jaworze i Złotoryi kolejny raz prowadzili w Kotlinie Jeleniogórskiej działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu, łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy.

"W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiadał przed sądem za swoje zachowanie. Po dwóch latach zapadł wyrok" - powiedział policjant.

Dodał, że ujawnianie wykroczeń w kompleksach leśnych, a w konsekwencji eliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską policją, Karkonoskim Parkiem Narodowym i okolicznymi nadleśnictwami. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko osobom szalejącym na quadach oraz motocyklach po lasach i górskich szlakach.