Informacje o nielegalnym kierowcy dotarły do kryminalnych ze Śródmieścia w poniedziałkowe popołudnie. Dowiedzieli się, że po ulicach Gdańska porusza się Renault Arkana wynajęte na minuty, a za kierownicą siedzi osoba bez uprawnień, która wynajęła auto na dane innej osoby. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce i zauważyli podejrzany samochód na skrzyżowaniu ulic Podwale Przedmiejskie i Elbląskiej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

15-latek zaczął uciekać wynajętym samochodem

15-latek, widząc zbliżających się policjantów, zdecydował się na desperacką ucieczkę. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W czasie pościgu uderzył w dwa pojazdy, radiowóz oraz w słupki na poboczu.

W końcu, po wyjściu z tunelu na ulicy Nowe Podwale Grodzkie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupki. Wtedy to, wraz z pasażerem, zdecydowali się na ucieczkę pieszo. Na szczęście, na miejscu zdarzenia był policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który poza służbą zdecydował się na pościg za 15-latkiem. W końcu wspólnie z innymi funkcjonariuszami udało mu się obezwładnić nieletniego.

 Foto: Policja

Po zatrzymaniu okazało się, że 15-latek wynajął auto na dane innej osoby, posługując się jej kontem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne działania będzie musiał odpowiadać przed sądem. Zarzuty to niezatrzymanie się do kontroli, oszustwo, spowodowanie kolizji oraz jazda bez uprawnień. Wydarzenie to pokazuje, jak niebezpieczne mogą być nieodpowiednie decyzje podjęte w młodym wieku.