Pamięć Mistrzów uczczą także kibice, którzy zapewne jak przed rokiem - stawia sie tłumnie, by obserwować przebieg zawodów.

Organizatorami imprezy SUPER OS są działacze z Automobilklubu Krakowskiego przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Sportu Samochodowego w Wieliczce, Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Starosty Powiatu Wielickiego. Dyrektorem zawodów jest Andrzej Borowiczka, jego zastępcami Paweł Owczyński, Paweł Wójtowicz, Andrzej Garycki, Anna de Lorme.

Na liście zgłoszeń widnieje 29 załóg (organizator wyprowadził limit zgłoszeń). Z czołówki zobaczymy m. innymi Leszka Kuzaja (Subaru Impreza), Mariusza Małyszczyckiego (Toyota Corolla WRC), Michała Bębenka, Pawła Dytko, Stefana Karnabala, Sławomira Sawickiego, Mariusza Steca, Grzegorza Dudę (wszyscy Mitsubishi Lancery).

Nie wystartuje awizowany wcześniej Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza), który jak poinformowano - jest chory.

W Citroënie C2 R2 pojadą m.in. Janek Chmielewski i Irek Pleskot.

- Od Rajdu Magurskiego nie miałem okazji bliżej poznać naszej nowej rajdówki, ale na tej imprezie wynik sportowy nie będzie miał żadnego znaczenia - powiedział Janek Chmielewski. Bardzo zależało mi na wzięciu udziału w Wielickim Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, dlatego mimo anginy i zażywanego antybiotyku stawię się w niedzielę na jego starcie. Chcę w ten sposób oddać hołd tym dwóm wspaniałym kierowcom rajdowym. Myślę, że postacie i postawy tych sportowców są ideałami dla wielu z nas...

- Uważam, że Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to piękna idea - dodał Irek Pleskot. Pomimo, że trasa ma jedynie 3,5 kilometra to swój przyjazd do Wieliczki zapowiedziały załogi z całej Polski, które tak jak my chcą uczcić pamięć tych wielkich sportowców. Magię zawodów podkreśla także jej duża medialność oraz wspaniali kibice, którzy licznie gromadzą się wzdłuż całego OS-u. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło nas tam zabraknąć, dlatego mimo przeciwności losu w postaci choroby Janka wystartujemy w niedzielę.

Początek zawodów w Wieliczce w niedzielę o 10-tej.