Ceremonia przekazania pojazdu odbyła się 14 października br. w Göteborgu w fabryce Tuve, czyli w miejscu gdzie został on wyprodukowany. W uroczystości wzięli udział Adam Godawski i Mariusz Godawski, którzy odebrali nową ciężarówkę, a także Claes Nilsson, Prezes Europejskiej Dywizji Volvo Truck Corporation oraz Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks.

Czterechsetny samochód ciężarowy Volvo jest to ciągnik siodłowy Volvo FH 4x2 i jest jednym z 29 pojazdów Volvo zakupionych przez firmę w tym roku. Jego specyfikacja obejmuje silnik o mocy 420 KM, kabinę sypialną Globetrotter, hamulec silnikowy VEB+ (z EPG) oraz pakiet EBS High (ESP). Na wyposażeniu pojazdu, znalazł się również opracowany przez Volvo i oparty na technologii internetowej system informacji transportowej Dynafleet - Omega Pilzno jest największym w Polsce użytkownikiem tego systemu.

- Nasza wieloletnia współpraca z firmą Omega Pilzno przebiega bardzo pomyślnie, dlatego jest nam szczególnie miło uczestniczyć w przekazaniu już czterechsetnego pojazdu marki Volvo, jaki zasili flotę naszego Klienta - powiedział Claes Nilsson w trakcie uroczystości.

- Szeroka gama oferowanych pojazdów marki Volvo umożliwia nam odpowiedni dobór ciągników siodłowych, pozwalających sprawnie realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania logistyczne naszych Klientów. Samochody ciężarowe Volvo są ważnym elementem przyczyniającym się do dalszej rozbudowy naszej infrastruktury flotowej w kierunku jednej marki - czego efektem jest obecny kontrakt - mówi Prezes Zarządu OMEGA Pilzno Mariusz Godawski.

Istniejąca od 1992 r. firma Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski jest wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży TSL, świadczącym kompleksowe usługi logistyczne - od transportu drogowego, poprzez transport morski, aż po pełną obsługę magazynową i dystrybucyjną. W chwili obecnej na flotę grupy składa się 550 samochodów ciężarowych, z czego ponad 70 proc. stanowią pojazdy Volvo. Firma posiada również autoryzację Volvo Trucks na świadczenie usług w zakresie serwisowania samochodów ciężarowych i sprzedaży oryginalnych części zamiennych Volvo.