Niewielu kierowców wie, że od 1 czerwca 2010, na mocy rozporządzenia Komisji Europejskiej można zlecać naprawy i okresowe przeglądy niezależnym serwisom, nie tracąc gwarancji. Za brak świadomości swoich praw kierowcy bardzo przepłacają - ceny w prywatnych serwisach są często o 60% niższe niż w ASO. Jest to efektem konkurencji – w Polsce działa ok 19 tysięcy niezależnych serwisów.

Celem akcji jest wskazanie kierowcom serwisów nie odbiegających jakością od ASO. 80% części do montażu samochodów produkują niezależne firmy, tylko 20% koncerny. Na polski rynek, dzięki dystrybutorom, trafia blisko 650 tys. sztuk części dziennie, wyprodukowanych w 27 tysiącach polskich firm motoryzacyjnych. W tym dużym gronie jest wielu światowych liderów w dziedzinie produkcji części. Skalę zjawiska ukazuje porównanie – aby części trafiły do odbiorców, dostawcy okrążają Ziemię 12 razy w ciągu doby.

Adam Klimek na autorskich filmikach będzie się dzielił doświadczeniem i podpowiadał jak dobierać części zmienne.

Do dyspozycji kierowców zostanie oddana wyszukiwarka godnych zaufania serwisów. Nowe regulacje prawne dostępne są na stronie bezpiecznywarsztat.pl