Sport to pozytywne uzależnienie, a Adam Małysz jest tego najlepszym przykładem. Jak sam przyznaje, motorsportem pasjonował się od dziecka, a po zakończeniu kariery skoczka nie bez powodu „skręcił” w stronę off-roadu. Wszystkie te dyscypliny mają wspólny mianownik – dostarczają solidnej porcji adrenaliny. „W motorsporcie jest jeszcze więcej adrenaliny niż w skokach. Skok trwa kilkanaście sekund, w motorsporcie ten »kop adrenaliny« nie mija nawet przez kilka godzin” – powiedział Małysz.

Ostatnio polski skoczek miał okazję sprawdzić i udoskonalić swoje możliwości za kierownicą w warunkach torowych, biorąc udział w szkoleniu AMG Driving Academy. Szkolenia AMG Driving Academy pozwalają w bezpiecznych warunkach, na zamkniętym obiekcie, wypróbować osiągi maszyn ze stajni Mercedes-AMG i rozwijać swoją technikę jazdy. Może wziąć w nich udział każdy kierowca – w programie przewidziano kilka stopni trudności, w tym specjalne zajęcia przeznaczone dla pań. Szkolenia odbywają się w różnych miejscach Polski, m.in. w Kielcach oraz w Poznaniu.

„Dopiero na torze, u boku profesjonalnych instruktorów, można doświadczyć potęgi maszyn AMG” – powiedział legendarny sportowiec po zajęciach na torze. „Szkolenie daje świetną możliwość sprawdzenia się za kierownicą wielu samochodów o bardzo zróżnicowanym charakterze. Jeśli chodzi o krótkie tory, rewelacyjny jest A 45 – ma zwinną, gokartową specyfikę. Na długiej pętli najlepiej spisuje się AMG GT, który pozwala na efektowne, kontrolowane uślizgi. Całe szkolenie dostarcza niesamowitej frajdy i przyjemności. Podwójna frajda, że mogłem tu przyjechać z rodziną i mogli oni doświadczyć tego wszystkiego razem ze mną. W skrócie, dla mnie bomba!” – dodał.

Od niedawna Adam Małysz jest ambasadorem Mercedes-Benz Sosnowiec. Również podczas codziennej jazdy genialny polski skoczek nie rezygnuje z emocji – prywatnie użytkuje Mercedesa GLE Coupe, łączącego sportowy charakter i dynamikę z wszechstronnością SUV-a. „Rocznie robię duże przebiegi, potrafię zatem docenić samochód wygodny, szybki i bezpieczny. GLE Coupe to samochód wielofunkcyjny. Zauroczył mnie nie tylko swoją stylizacją, posturą, ale też dużą jak na coupe przestronnością i pojemnym bagażnikiem”.