Po udanym debiucie w Alfie Romeo MiTo, Giulietta to drugi model tej marki, w którym skrzynia biegów "Alfa TCT" jest dostępna z silnikiem  1,4  MultiAir o mocy 170 KM ("Najlepszy nowy silnik roku 2010" wg jury International Engine of The Year) oraz z silnikiem 2,0 JTDM-2 o mocy 170 KM. Cena Giulietty ze skrzynią biegów "Alfa TCT" w wersji Progression z silnikiem 1,4 MultiAir o mocy 170 KM wynosi 84 900 zł.

Skrzynię biegów "Alfa TCT" obsługuje się za pomocą dźwigni, poruszanej precyzyjnymi i ergonomicznymi ruchami, która może być połączona z "łopatkami" umieszczonymi pod  kierownicą. Innowacyjna automatyczna skrzynia biegów z nowoczesnym podwójnym suchym sprzęgłem oferuje wiele korzyści w stosunku do klasycznych automatycznych skrzyń biegów, dostępnych aktualnie w sprzedaży, gwarantując jednocześnie świetne parametry, zarówno w zakresie osiągów, poziomu emisji spalin oraz zużycia paliwa.

Giulietta ze skrzynią biegów "Alfa TCT" wyposażona w silnik 1,4 TB MultiAir o mocy 170 KM gwarantuje doskonałe osiągi: maksymalną prędkość 218 km/h i przyspieszenie od 0-100 km/h w zaledwie 7,7 sekundy. Pomimo takich osiągów, poziom emisji spalin i zużycia paliwa jest wyjątkowo niski: 5,2 l/100 km w cyklu mieszanym, CO2 na poziomie 121 g/km. Dzięki tym wartościom Giulietta jest najbardziej ekologicznym i oszczędnym samochodem na rynku w tym segmencie, nawet w porównaniu z wersjami oferowanymi przez konkurencję, wyposażonymi w manualną skrzynię biegów, posiadającymi znacznie niższą moc i osiągi.

Automatyczna skrzynia biegów "Alfa TCT" montowana jest także z turbodoładowanym silnikiem diesla 2,0 JTD o mocy 170 KM. Również w tym przypadku, w stosunku do tej samej wersji wyposażonej w manualną skrzynię biegów, połączenie tego nowoczesnego silnika MultiJet drugiej generacji z przekładnią automatyczną Alfa TCT przyczynia się do poprawy osiągów Giulietty oraz obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2: przyspieszenie od 0-100 km/h spada z 8,0 sekundy do 7,9 sekundy, zużycie paliwa (w cyklu mieszanym) spada z 4,7 l/100 km do 4,5 l/100 km, natomiast poziom emisji CO2 osiąga rekordowo niską wartość wśród silników w tej kategorii i wynosi 119 g/km (124 g/km z manualną skrzynią biegów).