W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Alfa Romeo Tonale – nowa kusicielka

Tonale to nowość Alfy Romeo, która z jednej strony epatuje sportowym wizerunkiem, a z drugiej okazuje się praktycznym SUV-em na różne okazje. Auto oferowane jest z dwiema miękkimi hybrydami o mocy 130 KM lub 160 KM, 130-konnym dieslem bądź jako hybryda typu plug-in. W ostatniej postaci łączna moc układu wynosi 280 KM. W aucie zamontowano baterie o pojemności 15,5 kWh, po naładowaniu ich do pełna na prądzie można pokonać ponad 60 km.

Sprawdź cenę

Alfa Romeo Giulia – limuzyna z pazurem

Giulia to pod każdym względem prawdziwa Alfa Romeo, która kusi agresywnym wyglądem nadwozia i sportowo stylizowanym wnętrzem. Uzupełnieniem rasowego wizerunku pojazdu są mocne silniki benzynowe oraz diesel. W tej pierwszej postaci do wyboru mamy jednostki generujące 200, 280 lub aż 510 KM (w odmianie Quadrifoglio, która 100 km/h uzyskuje po 3,9 s). Fani diesli mają do dyspozycji 210 KM i mogą liczyć na średnie spalane w okolicach zaledwie 5,5 l/100 km.

Sprawdź cenę

Alfa Romeo Stelvio – topowy SUV

Topowy SUV Alfy ma dwie natury. Stylistyka i mocne silniki odpowiadają za sportowe doznania, a odpowiednio rozplanowane wnętrze za rodzinną praktyczność. W obu rzędach siedzeń wygospodarowano sporo przestrzeni, a bagażnik mieści 525 l. Pod maską można mieć jeden z trzech benzyniaków o mocy 200 KM, 280 KM lub 510 KM (w wersji Quadrifoglio sprint do "setki" w 3,8 s). W ofercie jest jeszcze 210-konny diesel. Projektanci nie zapomnieli również o terenowych możliwościach tego pojazdu, który w każdej wersji ma seryjny napęd na wszystkie koła.

Sprawdź cenę