Jest kierowcą rajdowym. Obecnie startuje w Mistrzostwach Polski, Europy Centralnej i w Pucharze Świata w rajdach terenowych. Swoim "maleństwem" przemierza tysiące kilometrów po bezdrożach.

, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka
, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka

Teraz po raz pierwszy będzie miała szansę zaprezentować swoje umiejętności na pustyni. - Lecę do Kataru! Z całego świata zostało wyłonionych 9 kobiet kierowców, w tym JA oraz 9 kobiet pilotów rajdowych, do wzięcia udziału w treningu cross - country pod okiem Jutty Kleinschmidt (zwyciężczyni rajdu Dakar). Spośród 18 kobiet zostaną wyłonione 2 kobiety (kierowca i pilot), które wystartują w Pucharze Świata Sealine Cross-Country Rally 2016. Wyjazd już 2 listopada!!!! - napisała na swoim fanpage na Facebooku Klaudia Podkalicka.

W rozmowie z Onetem reprezentantka Polski opowiada szczegółowo o tym wyjeździe. Podkreśla, że została wyłoniona spośród 85 kandydatek z 39 krajów. Jej kandydaturę zgłosił Polski Związek Motorowy. Testy i szkolenie w Katarze potrwają od 2 do 7 listopada i zakończą się wyborem najlepszej kobiecej załogi, która wystartuje na wiosnę przyszłego roku w Pucharze Świata. Odbędzie się on również w Katarze.

, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka
, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka

W Katarze Klaudia nie będzie bynajmniej odpoczywać. Pobudka zapewne o godzinie 5 rano, cały dzień intensywnych treningów i kilka godzin na sen. I tak przez cztery dni, cały czas za kółkiem na pustynnych bezdrożach. Ale to nie wszystko. Na koniec zawodniczki - zarówno kierowcy, jak i pilotki -muszą zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

- Jestem szczęśliwa, że dostałam taką szansę. Spośród tylu rekomendowanych przez swoje federacje kobiet z całego świata, udział w takim projekcie jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Będzie to dla mnie kolejne wyzwanie w drodze do Dakaru, w którym mam nadzieję wkrótce wystartować. Szkolenie poprowadzi Jutta Kleinschmidt oraz bardzo dobrze znana pilotka Fabrizia Pons. Z tak wybitnymi kobietami motorsportu nie pozostaje mi nic innego, jak szybko chłonąć wiedzę i starać się być jak najlepszą - mówi dumna Klaudia Podkalicka.

, fot. Archiwum Klaudii Podkalickiej
, fot. Archiwum Klaudii Podkalickiej

Życzymy Klaudii zwycięstwa w tych trudnych zmaganiach.