Performance to oznaczenie samochodu o większej mocy, z lepszym wyposażeniem i lekko zmienionym wyglądem. Audi zadbało o to, aby jeszcze przed zajęciem miejsca za kierownicą i naciśnięciem pedału gazu, auto prezentowało się rasowo. Możemy dostrzec zmieniony przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza, powiększony dyfuzor oraz czarne kratownice. Samochód porusza się na 20-calowych kołach. Ponadto zastosowano elementy w barwie matowego tytanu oraz niebieski lakier Ascari z efektem metalicznym. Jest on zastrzeżony wyłącznie dla nowych modeli RS Performance.

Sercem Audi RS Q3 Performance jest silnik pięciocylindrowy 2.5 TFSI. Jego moc została zwiększona o 27 KM, dzięki czemu uzyskano 367 KM. Moment obrotowy 465 Nm dostępny jest w przedziale od 1625 do 5550 obr./min.

Kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 270 km/h. W cyklu mieszanym, zgodnym z wytycznymi NECD, samochód zużywa 8,6 litra paliwa na 100 km (emisja CO2: 203 g na km). Motor współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów S tronic.

Stały napęd na cztery koła quattro, za pośrednictwem hydraulicznie napędzanego i elektronicznie sterowanego sprzęgła wielopłytkowego dostosowuje się do bieżących potrzeb, rozkładając siły napędowe między osią przednią a tylną. System kontroli trakcji można wyłączyć, uzyskując dostęp do trybu sportowego.

W Audi RS Q3 zastosowano sztywne zawieszenie RS Sport. W porównaniu do Audi Q3, karoseria jest zawieszona o 20 mm niżej. Opcjonalnie, Audi oferuje zawieszenie sportowe RS plus z aktywnym systemem kontroli stopnia amortyzacji. Używając systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, można samodzielnie określić charakterystykę jego pracy, wybierając jeden z trzech trybów: comfort, auto lub dynamic.

Zewnętrzny styl pojazdu znajduje swą kontynuację także w jego wnętrzu. Okrągłe zegary mają szare tło, białe skale i czerwone wskazówki.

Bez dodatkowej opłaty, Audi oferuje również pakiet stylistyczny RS performance, w skład którego wchodzą dwubarwne siedzenia w kolorze czarno-niebieskim. Inne elementy, takie jak sportowa kierownica skórzana RS, kołnierz dźwigni zmiany biegów, środkowy podłokietnik i dywaniki, ozdobione są kontrastowym niebieskim szwem.

Światowa premiera RS Q3 performance odbędzie się w marcu 2016 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Dostawy do klientów rozpoczną się w drugim kwartale 2016.