Do obsługi turnieju Australian Open 2022 Kia oddelegowała między innymi SUV-a Sportage, vana Carnival i elektrycznego crossovera EV6. Podczas turnieju rozgrywanego w dniach 17-30 stycznia auta będą przewozić tenisistów, sędziów i VIP-ów po terenie Melbourne Park.

Podczas tegorocznego turnieju premierę będzie miał także nowy stadion ukończony tuż przed tegorocznym Australian Open, którego sponsorem także jest Kia. Nowa „Kia Arena” jest czwartym co do wielkości obiektem, na którym będą odbywały się mecze turnieju w 2022 r. Stadion może pomieścić 5 tys. osób.

To jednak nie koniec wsparcia. Producent samochodów zadeklarował, że po każdym asie serwisowym podczas Australian Open Kia będzie pomagać osobom, które chcą spełnić tenisowe marzenia. „Na rzecz Australian Tennis Foundation przekażemy sprzęt tenisowy wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu” – powiedział Artur Martins, szef marki Kia.

W Melbourne Park, oprócz obsługi wydarzeń sportowych, Kia będzie mieć stoisko z modelem EV6 i będzie prowadzić promocje modelu.