Czy jazda nim jest bezpieczna? Wszystko zależy od stanu technicznego, a głównie od tego, w jakim stanie są opony, hamulce i amortyzatory.

W specjalnym teście sprawdziliśmy pod tym kątem VW Golfa I. Wykonaliśmy nim wiele prób hamowania na zużytych oponach, ze startymi klockami hamulcowymi i wysłużonymi amortyzatorami.

Następnie stopniowo wymieniliśmy poszczególne podzespoły na nowe i okazało się, że każdy z nich skraca drogę hamowania o naprawdę pokaźny dystans. Jeśli zatem kupicie kilkunastoletni samochód, to zadbajcie przede wszystkim o opony, hamulce i amortyzatory. Od tych podzespołów zależy wasze bezpieczeństwo.

Tym bardziej że w starych autach nie zawsze zamontowano wystarczającą liczbę poduszek powietrznych, ABS, kontrolę trakcji czy inne urządzenia podnoszące poziom bezpieczeństwa. Radzimy zatem, żeby naprawdę niedużym kosztem zadbać o auto, i to nie tylko o akumulator czy silnik, lecz także o z pozoru mało ważne opony, hamulce amortyzatory. Teraz jest najwyższy czas, żeby to zrobić.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 110 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Bezpiecznych podróży i miłej lektury!