Klienci planujący zakup pojazdu na raty mają bardzo jasne oczekiwania wobec kredytu: chcą płacić mało, a jednocześnie jeździć jak najlepszym samochodem. Podczas badania potrzeb kredytobiorców, przeprowadzonego w 2014 roku przez Volkswagen Bank, okazało się również, że chcą mieć możliwość wybrania warunków kredytu, bez konieczności wcześniejszego wpłacania gotówki (od 0% wkładu własnego), za to z elastycznym zakończeniem umowy. Ankietowani wskazali też, że – gdyby to było dostępne dla ich domowych budżetów – wymienialiby samochód na nowy co kilka lat, aby zawsze jeździć nowoczesnym, bezpiecznych i bezawaryjnym autem.

Zmieniaj auto na nowe w AutoKredycie

Nowatorskim rozwiązaniem, które spełnia te wszystkie warunki jest AutoKredyt oferowany przez Volkswagen Bank. Zasady AutoKredytu są proste: nabywca od początku jest właścicielem samochodu, a umowa trwa 3-4 lata. Po tym czasie klient może wybrać jedną z opcji zakończenia umowy:

  • Zwrócić samochód i zmienić go na nowy, w ramach kolejnej umowy. Jeżeli klient zdecyduje się zwrócić auto, Volkswagen Bank gwarantuje jego odkup za uzgodnioną w umowie cenę. Klient może więc co 3-4 lata szybko i sprawnie zmienić samochód na nowy, nie dotyczy go również kłopotliwa odsprzedaż pojazdu po okresie użytkowania.
  • Zostawić sobie auto i jednorazowo spłacić pozostałą część jego wartości. Wielu kierowców przywiązuje się do swoich samochodów i chcą ich dalej używać. Na zakończenie umowy – lub w innym dowolnym momencie w ciągu 3-4 lat – mogą więc spłacić pozostałą wartość auta.
  • Zostawić sobie auto i pozostałą część kredytu spłacić w dogodnych ratach. Decyzja o dalszym losie samochodu należy więc do jego nabywcy. Jeśli nie dysponuje on w danym czasie odpowiednią kwotą, Volkswagen Bank pozostałą wartość samochodu rozkłada na raty.

Dlaczego w AutoKredycie raty mogą być niższe nawet o 1/3 w porównaniu z tradycyjnym kredytem samochodowym? W czasie 3-4 lat korzystania z samochodu nabywca spłaca w ratach tylko tę wartość, którą auto w tym czasie traci. Nie płaci więc kredytu za cały samochód, a jedynie za część ceny auta. Efekt? Niższe raty. Tym samym, w ramach zbliżonych kosztów miesięcznych, można sobie pozwolić na wyższy lub lepiej wyposażony model auta. Dodatkowo do rat można doliczyć składkę ubezpieczeniową.

Z AutoKredytu mogą korzystać nabywcy marek Volkswagen (Kredyt EasyDrive), Audi (Audi Perfect Credit), SEAT (AutoKredyt), ŠKODA (ŠKODA Kredyt Niskich Rat) oraz Porsche (AutoCredit w Programie Porsche Exclusive Finance) i Volkswagen Użytkowe (AutoKredyt).

Leasing przyjazny dla firm

Leasing należy do narzędzi finansowych, po które chętnie sięgają firmy nabywając pojedyncze auta, jak i floty samochodowe. Do najważniejszych zalet leasingu należy możliwość zaliczenia miesięcznych rat w koszty uzyskania przychodu, uwolnienia własnych środków pieniężnych i poprawa płynności finansowej firmy. Innowacyjną formą tego rodzaju finansowania jest leasing operacyjny z wysoką wartością końcową, dostępny na polskim rynku od dwóch-trzech lat. Na czym polega innowacyjność tego produktu? Firma korzystająca z leasingu z wysoką wartością końcową użytkuje samochód przez 3 lub 4 lata, spłacając w miesięcznych ratach tylko część wartości auta. Pod koniec okresu umowy klient podejmuje decyzję, czy spłaca jednorazowo pozostałą wartość samochodu, czy zwraca auto do dealera i zmienia je na nowy model, którego używa przez kolejnych kilka lat.

W leasingu z wysoką wartością końcową miesięczna rata jest dużo niższa w porównani z klasycznym leasingiem, ponieważ korzystający spłaca jedynie rzeczywistą utratę wartości samochodu, a nie całą jego wartość. Płacąc niskie, rozłożone w czasie raty, firma osiąga najniższy koszt utraconych korzyści. Uzyskuje również wolne środki finansowe, które może zainwestować w bieżącą działalność lub rozwój biznesu. Wygodne jest także zakończenie umowy: przedsiębiorca zwraca auto i nie musi angażować się w czasochłonny i nieraz skomplikowany proces sprzedaży samochodu na rynku wtórnym.

Z leasingu z wysoką wartością końcową mogą korzystać klienci biznesowi marek Volkswagen (Leasing EasyDrive), Audi (Audi Perfect Lease) i SEAT (Leasing z wysoką wartością końcową), ŠKODA (ŠKODA Leasing Niskich Rat), oraz Porsche (Leasing w Programie Porsche Exclusive Finance) i Volkswagen Użytkowe (Profit Lease).