- Wszystkie te innowacyjne produkty po raz kolejny dowodzą, że firma Opel wyznacza trendy, oferując atrakcyjne modele w przystępnych cenach — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel - Chcemy wzmacniać wizerunek Opla jako wzbudzającej emocje, przystępnej, niemieckiej marki. Opel Adam Rocks S jest najlepszym przykładem nowoczesnego, innowacyjnego i pobudzającego emocje produktu niemieckiej myśli technicznej.”

Nowy Opel Adam Rocks S — samochód o męskiej stylistyce, mierzący 3,75 metra długości i wyposażony w silnik ECOTEC o mocy 110 kW/150 KM — przypadnie do gustu przede wszystkim klientom, którzy chcą połączyć sportowy, nieokiełznany charakter z zadającą szyku terenową estetyką. Silnik rozwijający 220 Nm momentu obrotowego współpracuje z sześciobiegową przekładnią o krótkich przełożeniach. Minicrossover rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,5 sekundy, a na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h potrzebuje 7,9 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 210 km/h.

W Amsterdamie firma Opel przedstawiła jeszcze jednego zawodnika. Nowa Corsa OPC imponuje mocą turbodoładowanego silnika, który generuje 152 kW/207 KM i nawet 280 Nm momentu obrotowego. Ta sportowa Corsa z najwyższej półki przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,8 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 230 km/h (zużywając w cyklu mieszanym 7,5 litra paliwa na 100 kilometrów przy emisji CO2 na poziomie 174 g/km).

Mocny charakter — Opel KARL

- Samochód o zdecydowanym charakterze, przemawiający do serca i do rozsądku — idealny dla klientów poszukujących niedrogiego pojazdu, który oferuje funkcjonalność w codziennej eksploatacji połączoną z komfortem i nowoczesną technologią - tymi słowami Peter Christian Küspert przedstawił nowego Opla KARLa podczas premiery w Amsterdamie. Klientom trudno będzie znaleźć lepszą propozycję w tej cenie: Systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent parkowania, tempomat z ogranicznikiem prędkości, doświetlanie zakrętów i system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu, a także wspomaganie kierownicy z trybem City i podgrzewana kierownica — te rozwiązania znane z aut wyższej klasy firma Opel postanowiła udostępnić również nabywcom małych samochodów. W skrócie: zaawansowana technologia dla każdego! - podsumował Küspert.