Już w niecały rok po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu na autostradzie A1 na odcinku Blachownia — Zawodzie, które miało miejsce w grudniu 2019 r., na fragmencie o długości ok. 300 m pojawiły się nierówności. Wykonawca tej trasy najpierw wykonał doraźne zabiegi naprawcze, a później, już na wezwanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), przygotował program naprawczy. Remont odcinka miał zacząć się 12 lipca br.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W dniu planowanego rozpoczęcia prac GDDKiA poinformowała, że z uwagi na prognozowane upały wprowadzenie zmian w organizacji ruchu oraz rozpoczęcie remontu autostrady A1 w Konopiskach nastąpi w późniejszym terminie. Jak powiedział nam Marek Prusak z katowickiego oddziału GDDKiA możliwe, że drogowcy wprowadzą tymczasową organizację ruchu w ciągu tygodnia lub dwóch.

Przeprowadzenie prac naprawczych będzie wymagało zamknięcia jezdni prowadzącej ruch w kierunku północnym. Na odcinku o długości ok. 500 m ruch zostanie skierowany na drugą jezdnię. W efekcie kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków. Dodatkowym obostrzeniem będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h w rejonie robót i do 60 km/h w miejscach przejazdu na drugą jezdnię.