Ten samochód to prezent od mera Mikołajowa Witlaija Kima i służy do patrolowania miasta, które znajduje się pomiędzy okupowanym przez rosyjskie wojsko Chersoniem a niezwykle ważnym dla Rosjan portem w Odessie.

Srebrne BMW 6 pochodzi z pierwszej dekady nowego tysiąclecia i jest to model typoszeregu E64, a więc ma otwierany miękki dach. Tutaj, na potrzeby obsługi broni palnej jest on złożony. Klapa bagażnika została całkowicie usunięta, natomiast do kufra została wspawana rama, na której osadzony jest karabin maszynowy.

Pisaliśmy już o spawaniu "jeży przeciwpancernych", ale tym razem spawacze poszli o krok dalej i przerobili niemiecki kabriolet na pojazd do prowadzenia ostrzału. Jeśli chodzi o sam karabin, to tego typu broń można często spotkać na bliskim wschodzie, gdzie montowana jest m.in. do pickup-ów. "Wojskowe BMW 6" poza montażem broni zostało również oklejone w patriotyczne barwy. Z tyłu auto otrzymało też ogromną flagę Ukrainy.

Różnorodność pojazdów, do których montuje się karabiny maszynowe, jest bardzo duża, a teraz do tej niezwykle długiej listy maszyn dołącza ukraińskie BMW 6. Cechy tego auta sprawiają, że może okazać się bardzo śmiercionośną bronią w terenach miejskich. BMW może przeprowadzić ostrzał i szybko odjechać, zanim wróg zdąży oddać strzały w kierunku "szóstki kabrio".