BMW X2 jest krótsze i niższe od modelu X1, na którym bazuje (odpowiednio o 79 i 72 mm). W rezultacie samochód wygląda zadziornie. Jego odmienność podkreślają liczne detale, takie jak: emblematy marki na tylnych słupkach czy nowa atrapa chłodnicy z tzw. „nerkami” szerszymi u dołu.

BMW X2 - ożywi miesjkie ulice

Nadwozie BMW X2 będzie dostępne w dwóch nietypowych dla BMW kolorach: galwanicznym złotym i niebieskim Misano. Z kolei wnętrze będzie można wykończyć np. tapicerką z perforowanej skóry Dakota w kolorze czerwonym lub łączoną tapicerką z tkaniny i Alcantary z kontrastującymi żółtymi szwami (patrz galeria zdjęć). Samochód będzie oferowane w trzech odmianach. Poza standardową dostępne będą jeszcze linie: M Sport i M Sport X.

BMW X2 zadebiutuje z trzema mocnymi, turbodoładowanymi silnikami: benzynowym oraz dwoma dieslami (wszystkie mają dwa litry pojemności). Model benzynowy sDrive20i o mocy 192 KM będzie występował z siedmiostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędem na przednie koła, natomiast oba modele wysokoprężne (190-konny xDrive20d i 231-konny xDrive25d) będą miały w standardzie inteligentny napęd na cztery koła xDrive oraz ośmiostopniową skrzynię Steptronic. Najmocniejsza „X2-ka” będzie przyspieszać do „setki” w 6,7 sekundy. W niedługim czasie gama silnikowa tego modelu zostanie powiększona o słabsze trzy- i czterocylindrowe jednostki.

BMW X2 trafi do sprzedaży w marcu 2018. Jego oficjalna premiera odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.