Marka Borgward została utworzona w 1919 roku przez Carla F.W. Borgwarda i na swoim koncie ma sporo różnych pojazdów. Produkowano trójkołowce, samochody elektryczne, sportowe, ciężarówki, autobusy, a nawet łodzie i helikoptery. Najbardziej znane modele Borgward to Hansa 1500, Isabella oraz P100.

W 1961 roku firma Borgward zakończyła produkcję, ale już wkrótce znów wkroczy na rynek motoryzacyjny. Pierwszym produktem będzie crossover o nazwie BX7.

Po pierwszym spojrzeniu na nowy pojazd widzimy, że marka nie zamierza szokować ekstremalnym wyglądem. Pojazd prezentuje się, jakby zaczerpnął trochę stylistyki od Buicka oraz Audi, ale w bardziej... budżetowej wersji.

W samochodzie zwraca uwagę sporej wielkości grill z logo marki w środku oraz zakrzywione przednie reflektory. Borgward BX7 mierzy 4,7 m długości i jest przeznaczony do transportu 7 osób. Do bagażnika będzie można wpakować maksymalnie 1344 litrów walizek, po złożeniu tylnych foteli.

Borgward BX7 powstał na bazie Audi Q5, a pod maską znajdziemy 2-litrową turbodoładowaną jednostkę generującą 224 KM mocy, która została powiązana z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem. Nowy Borgward będzie dysponował napędem na wszystkie koła.

Producent przewiduje również wersję napędem hybrydowym. W tej wersji 2-litrowemu silnikowi pomaga jednostka elektryczna napędzająca tylne koła. Łączna moc to 401 KM. Wyłącznie za pomocą energii elektrycznej samochód potrafi pokonać 55 km.

Borgward BX7 odbędzie swoją premierę na terenie europejskim, bo na salonie samochodowym we Frankfurcie, ale najpierw trafi na rynek chiński. Sprzedaż rozpocznie się w 2016 roku. W Europie pojawi się dopiero w 2017 roku. Marka Borgward ma plany w przyszłości sprzedawać 500 tys. samochodów rocznie.