Szczęściarze już ustrzelili Bugatti Chirona przemierzającego ulice Warszawy, ale to jeszcze nic straconego dla tych, którym się to nie udało. Jeden z najdroższych i najszybszych samochodów świata będzie można zobaczyć na żywo w piątek 25 września na Placu Stanisława Małachowskiego 2. To tam o godz. 16 odbędzie się zakończenie sezonu Positive Ways 2020 - organizacji, która zrzesza właścicieli supersamochodów. Jej klubowicze nie tylko spotykają się na wyprawach, ale także co roku zbierają pieniądze dla potrzebujących dzieci.

Organizatorzy potwierdzili już, że na zakończeniu tegorocznego sezonu pojawi się auto wyjątkowe, czyli wspomniany Bugatti Chiron. Samochód z potężnym, 8-litrowym silnikiem W16 wspomaganym przez 4 turbosprężarki. Moc maksymalna wynosi 1500 KM, a moment obrotowy - 1600 Nm. Auto rozpędza się do „setki” w zaledwie 2,4 s (wynik ten pobił dopiero niedawno Koenigsegg Gemera, który potrzebuje na taki sprint zaledwie 1,9 s), a jego prędkość maksymalna to 420 km/h!

Wersja specjalna Bugatti Chiron 300+ to aktualnie też najszybsze auto produkcyjne na świecie. Podczas niedawnej próby samochód rozpędził się do ponad 490 km/h, czyli pobił magiczną granicę 300 mil na godzinę.

Bugatti Chiron to jednak niejedyne auto, jakie będzie można podziwiać na piątkowym zlocie. Obok niego staną m.in. McLaren P1, Ferrari F8 Tributo, Lamborghini Huracany, Aventadory czy Bentley Continental GT.

Ładowanie formularza...